Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi'nin bebeği Efehan'ın sağlık durumu nasıl?

5 ay önce baba olan oyuncu Tolgahan Sayışman, ameliyat olan oğulları Efehan'ın sağlık durumuna ilişkin sosyal medya hesabından yazılı bir açıklamada bulundu. Peki Efehan'ın sağlık durumu nasıl? Dermioid kist nedir?

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2019 14:14
Değiştirme Tarihi: 02.11.2019 14:14
Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi'nin bebeği Efehan'ın sağlık durumu nasıl?

Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi çiftinin 5 aylık oğulları Efehan Sayışman, kafasındaki 'dermiod kist' nedeniyle bir operasyon geçirdi.  Çıkan haberlerin ardından ikili, sosyal medya hesaplarından oğullarının sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Almeda Abazi ile Tolgahan Sayışman, 14 Şubat 2017 yılında Los Angeles'ta dünyaevine girmiş, ikilinin bebekleri Efehan, 5 Mayıs’ta dünyaya gelmişti.

Tolgahan Sayışman, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Oğlumuz Efehan'ın geçirdiği operasyon sırasında ve sonrasında arayarak, mesaj atarak, çiçek göndererek, iyi dileklerini bizlerle paylaşan tüm tanıdıklarımıza; başta ameliyatı gerçekleştiren doktorumuz olmak üzere hemşiresinden hasta bakıcısına, bizlerle ilgilenen tüm hastane personeline; ayrıca bizleri şahsen tanımasa da bizi severek takip eden, dualarını bizlerden esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler.

Haber ile ilgili metin girin!.

Soranlar için Efehan şu an iyi. Allah'ıma şükürler olsun. Allah bütün bebeklerimizi ve çocuklarımızı korusun, kimseye yaşatmasın inşallah. Sizleri çok seviyoruz.

Haber ile ilgili metin girin!.

Almeda Abazi ise sosyal medya hesabından Arnavutça yaptığı açıklamada "Oğlumuz Efehan'ın sağlığına olan içten dilekleriniz ve ilginiz için içtenlikle teşekkür ederim. Operasyon başarılı oldu ve Efehan çok iyi" dedi.

DERMOİD KİST NEDİR?

Dermoid kist bebeklerde, doğumla birlikte görülen bir büyümedir. Saç, sıvı, diş veya cilt üzerinde veya deride bulunabilen deri bezleri gibi yapıları içerir. Dermoid kistler yavaş büyür. Genellikle yüzde, kafatasının içinde, belde ve yumurtalıklarda görülürler. Yüzdeki yüzeyel dermoid kistler genellikle komplikasyonsuz çıkarılabilir. Daha nadir bulunan dermoid kistlerin çıkarılması için özel teknikler ve eğitim gereklidir. Bu nadir dermoid kistler dört ana alanda görülür.