Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
 TEOG sınavı ne zaman? TEOG sınav günü okullar tatil mi?

TEOG sınavı ne zaman? TEOG sınav günü okullar tatil mi?

TEOG 1. dönem sınav tarihleri açıklandı. Hem 1. Dönem sınavları hem de ikinci dönem ortak sınavlar iki oturumlu olarak gerçekleştirilecek. 1. dönemin her iki oturumu da hafta içerisi yapılacak. Her yıl binlerce öğrencinin girdiği sınavın bu yıl hafta içine denk gelmesi nedeniyle “TEOG olduğunu gün okullar tatil olacak mı?” sorusu gündeme geldi. "2016 TEOG sınavı ne zaman?" sorusunun yanıtı ve tüm merak edilenler, haberimizin detayları haberimizde!

14.11.2016 16:13

TEOG 1. dönem sınavları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav tarihlerini duyurmasıyla birlikte heyecan dozu daha da arttı. 8'nci sınıf öğrencilerinin istediği liseye kayıt olmak için gireceği TEOG’un tarihleri, MEB’in resmi sitesi üzerinden yayınlandı. Ancak tarihlerin açıklanması yeni bir sorun işaretini doğurdu. İki oturumlu gerçekleşecek olan sınavın her iki oturumunun da hafta içerisine denk gelmesi, “TEOG olduğunu gün okullar tatil olacak mı?” sorularına neden oldu. İşte, sınav tarihleri ve herkesin merak ettiği o soruya yanıt!

Bütün bir yıl boyuncu sınava hazırlanan öğrenciler, TEOG sınavının ilkine 23-24 Kasım'da girecek. 17-18 Aralık'ta mazeret sınavı yapılacak. İkinci dönem ortak sınavlar 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak. Mazeret sınavı ise 20-21 Mayıs 2017'de düzenlenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre , TEOG sınavının olduğu 2 gün 5, 6 ve 7. sınıflar için tatil olacak.
TEOG sınavında öğrencilerin hangi derslerden sorumlu olacağı ve o dersten kaç soru sorulacağı da öğrencilerin bilgisine sunuldu. Yapılan açıklama göre; cumartesi günü 60, Pazar günü 60 soru, toplamda 120 soru sorulacak. Türkçe 20 Soru Matematik 20 Soru Fen ve Teknoloji 20 Soru İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük 20 Soru İngilizce 20 Soru Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 20 Soru yer alacak.

SONUÇLARA İTİRAZ NASIL YAPILIR?
TEOG sınavına yapılacak itirazlar, sonuçların açıklandığı tarih itibariyle en geç 5 (beş) takvim günü içerisinde yapılabiliyor. İtirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinde yer alan sınav itiraz bölümünden gerçekleştiriliyor.

SINAV SÜRESİ NE KADAR?
Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört çeşit kitapçık verilecek. Sınav süresi her ders için 40 dakika olacak.

 

 

Yorumlar | 0
üye profil