Tekirdağ'da sülük yetiştirmeye başladı...

Tekirdağ'da sülük yetiştirmeye başladı...
Yayınlanma Tarihi: 10.07.2017 12:20 | Değiştirme Tarihi: 10.07.2017 12:20

Yasemin Özilhan'ın abisi Tamer Ergene, radikal bir karar alarak Tekirdağ'da sülük çiftliğinde çalışmaya başladı...

Sosyetik güzel Yasemin Özilhan'ın abisi Tamer Ergene, spor hocalığını bırakıp Tekirdağ Mürefte'ye taşındı ve sülük çiftliğinde çalışmaya başladı.

Sabah Gazetesi'nden Bülent Cankurt'un haberi şöyle:

"Anadolu Holding'in veliahtı İzzet Özilhan'ın eşi Yasemin Özilhan'ın ailesiyle ilgili ilginç bilgiler edindim! Sosyetenin en gözde isimlerinden olan Yasemin Hanım'ın babası Kemal Ergene, sülük üretip dünyaya ihraç ediyormuş.

25 yıl yurt dışında çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönüp memleketi Mürefte'de sülük çiftliği kuran Kemal Bey, işleri çok büyütmüş olmalı ki, oğlu Tamer Ergene de İstanbul'daki gül gibi işini bırakıp baba mesleğine geçmiş.

Ünlü bir spor salonunda spor hocalığı yapan Tamer Ergene, Mürefte'ye taşınmış ve sülük çiftliğinde babasıyla birlikte çalışmaya başlamış. Baba-oğlun ürettiği ve tıp alanında mucizeler yaratan sülükler, yurt dışında büyük rağbet görüyormuş.

Ekmeklerini sülükten çıkaran baba-oğula Allah kolaylık versin. Spor eğitmenliğini bırakıp babasının yanına giden Ergene, gençlik yıllarında babasının yanında çıraklık yapmış.

Birkaç ay evvel oğlu Tamer Ergene'yi de yanına alan Kemal Bey, sülük çiftliğini 1993'te kurmuş ve o günden beri dünyanın dört bir yanına sülük satıyormuş."