Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tavşan kanı çay içebileceğiniz mekanlar

Tavşan kanı çay içebileceğiniz mekanlar

Yeni moda kahve dükkanlarına inat en kaliteli çay ürünlerini bulabileceğiniz bu trend mekanları keşfe çıkmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz.

11.08.2016 12:36

Ülkemizdeki çay tutkusu herkes tarafından biliniyor. Tavşan kanı çaya hayır diyenler oldukça azdır. Çay bahçelerinden zamanla dönüşen modern çay mekanları orijinal çay çeşitleri ve farklı sunumlarıyla son zamanlarda kenti sarmış durumda. Yeni moda kahve dükkanlarına inat en kaliteli çay ürünlerini bulabileceğiniz bu trend mekanları keşfe çıkmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. İşte tavşan kanı çaylarıyla öne çıkan mekanlar:

 

1. CHA'YA GALATA - GALATA

Serdar-ı Ekrem Caddesi üzerinde bulunan bu konsept çay mekanı siyah tasarım demlik ve bardaklarıyla iddialı bir sunuma imza atıyor. Siyah çaydan, yeşil ve beyaz çaya, onlarca farklı çeşit çayın yer aldığı mekanda çaya eşlik eden lezzetli cupcake ve cheesecake çeşitlerini de denemelisiniz.

 

 

2. ÇAY STATİON - KADIKÖY

Çay üstüne kurulan bu mekanda aradığınız her türlü çayı bulabilirsiniz. Kış çayından yasemin çayına, yeşil çaydan aşk çayına kadar oldukça farklı tarifler ve lezzetlerle bu mekanda tanışabilirsiniz. Portakal, nar, böğürtlen ve ahududu çayı ise mekandaki diğer çeşitler arasında yer alıyor. Çaya alternatif olarak Türk kahvesi, sahlep ve sıcak çikolata da tercih edebilirsiniz. Ama çay konusunda uzmanlaşmış bu mekanda demli bir çayın tadına bakmanızı öneririz.

 

3. ÇAY DÜKKANI - ÜSKÜDAR

Üsküdar'da keyifli ve şık bir mekanda çeşit çeşit çayların tadına bakabilir, dilerseniz web sitesi üzerinden eve sipariş de verebilirsiniz. Detoks çayları, organik bitki çayları, yeşil çay, beyaz çay, oolong ve rooibos çaylarından istediğinizi seçebilir, çayınızın yanına tatlı tuzlu atıştırmalıklardan alabilirsiniz.

 

4. DEM - KARAKÖY

Karaköy'ün en bilinen çay mekanlarından biri olan Dem, bir şubesini de Bebek'te açtı. 60 faklı çay çeşidi bulabileceğiniz Dem'de, kırmızı çay, tütsülenmiş çay, puerh, yeşil çay, beyaz çay, Tayland ve Çin'in en ünlü çayı olan oolong çay çeşitlerini deneyimleyebilirsiniz. Lezzetli atıştırmalıklardan bir tabak alıp çayın yanında yiyebilirsiniz.

 

5. BEBEK KAHVE - BEBEK

Eskiden balıkçıların uğrak yeri olan bu mekan şimdilerde freelance çalışanlar, çay tutkunları ve sohbete uğrayanların semtte en çok sevdiği mekanların başında geliyor. Tavşan kanı çay deyiminin hakkını veren mekanda çaya alternatif olarak Türk kahvesi de tercih edebilirsiniz.

 

Yorumlar | 0
üye profil