Tarık Akan'ın sandalyesine çiçek bıraktılar

Tarık Akan'ın sandalyesine çiçek bıraktılar

Tarık Akan'ın sevenleri, sanatçının Bodrum'daki evinin önündeki sandalyeye çiçek bıraktı.

Kanser tedavisi gördüğü hastanede bu sabah yaşama veda eden Tarık Akan'ın Bodrum ilçesindeki evinin önündeki sandalyeye çiçek bırakan hayranları, ünlü sanatçı için dua etti.

Tarık Akan'ın ölüm haberi ile sarsılan sevenleri, usta oyuncunun Akyarlar Mahallesi'ndeki yazlığına gelmeye başladı. Akan'ın oturduğun evinin önündeki sandalyesine begonvil başta olmak üzere çiçekler bırakan hayranları, sanatçı için dua etti.

Sanatçının 8 yıldır yazlığına bakan yardımcısı Ayşe Altınparmak, ünlü sanatçının ağabeyi gibi olduğunu anlattı. Akan'ın çok iyi bir insan olduğunu belirten Altınparmak, "Bodrum'a stres atmak için sık gelirdi. Mücveri, domatesli pilavı çok severdi. Özellikle onu yemek için gelirdi. Çok başka bir insandı. Sabah haberini aldığımda çok üzüldüm" diye  konuştu.

'Hastalığını yeneceğini ümit ediyordum"
Tarık Akan'ın kanser olduğunu öğrendikten sonra da Bodrum'a gelip gittiğine değinen Altınparmak, şöyle dedi:

"Geldiğinde 15 gün kalıyordu. Senede bir, iki kez tekrarlıyordu. Yaz sezonunu sevmiyordu kalabalık olduğu için, sezon başı ve sezon sonu olmak üzere iki kere geliyordu. Hastalığını yeneceğini ümit ediyordum. Eşiyle konuştuğumda  hastalığını yenmeye başladığını söylüyordu. Biz de seviniyorduk, öleceğine asla inanamadım. Başaracağını umuyordum, öyle düşüncem vardı ancak öyle olmadı."

Sanatçının hayranlarından Figen Ağca da Tarık Akan'ın dik duruşu ve kişiliğiyle örnek bir insan olduğunu söyledi. "Onun için söyleyecek çok şey var. Çok üzüldük, mekanı cennet olsun. Çok mütevazı bir hayat yaşıyormuş, görüp öğrendik" diyen Ağca, sanatçının kendine  ait bir dünyası olduğunu ve abartıyı sevmediğini ifade etti.

Sanatçının yemek yediği evinin yakınındaki restoranın şefi Tekin Macak da kendisinin çok iyi bir insan olduğunu belirtti. Tarık Akan'ı kaybettikleri için üzüntüsünü dile getiren Macak, "19 yıl  bizde yemek yedi. Kendisine hizmet etmekten mutluluk duyuyorduk. Bir şey  söyleyemiyorum, çok üzgünüm." dedi.

Görüntülenme : 839 Güncelleme Tarihi: 16/09/2016 15:29:21
Yayınlanma Tarihi: 16/09/2016 15:01:07

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin