Tanya Kilitkayalı kimdir? MasterChef Türkiye ana kadroya seçilen Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında?

MasterChef Türkiye'de bu akşam ana kadroya giren 10. isim Tanya Kilitkayalı oldu. Final turuna kalma başarısı gösteren Tanya Kilitkayalı, bu akşam rakiplerine göre daha iyi tabak çıkardı. Böylece MasterChef 2020'de günün kazanan ismi oldu ve önlüğü kaptı. Peki, MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir? MasterChef Tanya Kilitkayalı kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 12.08.2020 00:31
Değiştirme Tarihi: 12.08.2020 00:31
Tanya Kilitkayalı kimdir? MasterChef Türkiye ana kadroya seçilen Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında?

TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen MasterChef'te bu akşamın kazanan ismi Tanya Kilitkayalı oldu. Böylece Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 10. yarışmacı oldu. 11 Ağustos Salı akşamı MasterChef'in 22. bölümünde Tanya Kilitkayalı, şeflerin oybirliği ile verilen karar sonunda MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı olma hakkını kazandı. Peki, MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli?

TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

Tanya Kilitkayalı, 26 yaşında, öğretim görevlisi. Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılıyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden mezun. Tanya Kilitkayalı, çocukluğundan beri annesiyle beraber Kilitkaya Köyü’nde bir aile işletmesi olan Garavolli Cafe ve Bar mutfağında yöresel tatları hazırlıyor.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

MasterChef Türkiye'de günün üçüncü grubunda Tanya Kilitkayalı, İsmail Tezel Çotuk ve Aycan Afacan yer alıyordu. Şefler, bu gruptan İspanyol soğuk çorbası olan Gazpacho  yapmalarını istedi. Bu yemek için yarışmacılara 15 dakika süre tanındı. Yapılan yemeklerin tadına bakan şefler, oybirliği ile Tanya Kilitkayalı'nın MasterChef Türkiye'de final turuna çıktığını açıkladı.