Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tansel Karaduman son klibinde işitme engellileri unutmadı

Tansel Karaduman son klibinde işitme engellileri unutmadı

Tansel Karaduman'ın

16.08.2016 13:24

Genç şarkıcı Tansel Karaduman, son klibiyle gönülleri fethetti. "Hesap ver" isimli şarkısına çektiği klibi işaret diliyle anlatılan Karaduman, duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: 

"Bir ucundan, bir yerinden 'Konuşan eller' ile bir çift gözün ışıldamasına engel olmamak için böyle bir klip çektim."

Haber ile ilgili metin girin!.

Tansel Karaduman kimdir?
Tansel Karaduman, Zonguldak’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında başlayan müzik tutkusu onu genç yaşta sahne hayatı ile tanıştırdı. Uzun süre Bodrum gece hayatının sayılı solistlerinden biri olan Karaduman, 2001 yılının yaz aylarında aldığı bir teklif ile Büyük Kulüp ve Moda Deniz Kulübü’nde sahne almak üzere İstanbul’a yerleşti. İstanbul’un birçok seçkin ve değerli mekanlarında sahne aldı. Kurduğu orkestra ile yurtiçi ve yurtdışında birçok özel davette sahne performansı sergiledi.

2009 yılında Asım Ekren, Cengiz Özdemir, Hami Barutçu gibi değerli müzisyenlerin kurduğu “Randevu” orkestrasında solist olarak görev aldı. Böylece profesyonel müzik hayatını daha da pekiştirmiş oldu. 2012 yılında müzikal anlayışına saygı duyduğu Genco Arı ile tecrübelerini birleştirerek ilk solo albümünün çalışmalarına başladı. 2014 yılında müzik prodüktörlüğünü ve aranjelerini Genco Arı ile yaptıkları “Her Gece” isimli albümünü çıkardı. Albüme adını veren “Her Gece” şarkısının söz ve müziği sanatçıya aittir. Albümün ilk klibi ise “Çaresiz” isimli şarkıya çekilmiştir. 

Sahne repertuvarı ile kaliteli eğlence anlayışında fark yaratmanın dışında, uzun süren albüm sessizliğini sözü ve müziği Şehrazat’a ait olan “Hesap Ver” şarkısı ile bozan Tansel Karaduman’ın single çalışması 7 Mayıs 2016 tarihinde tüm dijital platformlarda yayınlandı. 

Tansel Karaduman, sektördeki çok değerli müzisyenlerden oluşan orkestrası ile İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde konserler vermektedir.

Yorumlar | 0
üye profil