Taha Rutkay Akalın kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye Taha Rutkay Akalın hakkındaki bilgiler

Taha Rutkay Akalın kimdir merak ediliyor. O Ses Türkiye altıncı bölümünde performansıyla iki jüri üyesini döndürmeyi başaran Taha Rutkay Akalın hakkındaki bilgiler araştırılıyor. O Ses Türkiye sahnesinde performansıyla dikkat çeken Taha Rutkay Akalın kimdir, kaç yaşında, nereli? Hangi jüriyi seçti?

Yayınlanma Tarihi: 06.11.2021 22:08
Değiştirme Tarihi: 06.11.2021 22:08
Taha Rutkay Akalın kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye Taha Rutkay Akalın hakkındaki bilgiler

Fenomen yarışma programı O Ses Türkiye’nin onuncu sezonunda kör eleme turu devam ediyor. Bu turda yer alan yarışmacılardan Taha Rutkay Akalın, altıncı bölümde sahnedeki performansı dikkat çekti. 2 jüri üyesini döndürmeyi başaran yarışmacıya dair bilgiler sorgulanıyor. Peki, Taha Rutkay Akalın kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Kimin takımına katıldı?

O SES TÜRKİYE TAHA RUTKAY AKALIN KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Taha Rutkay Akalın, 24 yaşında. Yarışmaya Samsun'dan katılıyor. Müzisyen ve sahne alıyor. Aslında vokalistlik yapmıyormuş. Yarışmaya birlikte katıldığı arkadaşı Mehmet Türker, Oğuzhan Koç'un takımında. Arkadaşına destek olmak için yarışmaya katılmış. Buralara kadar geleceğini hiç tahmin etmiyormuş. 

TAHA RUTKAY AKALIN HANGİ JÜRİYİ SEÇTİ?

O Ses Türkiye’nin beşinci bölümünde sahneye çıkan Taha Rutkay Akalın, “YILDIZLARIN ALTINDA” adlı şarkıyı seslendirdi. Bu performansıyla Ebru Gündeş ve Murat Boz’u döndürdü. O Ses Türkiye’de ilk turu geçen Taha Rutkay Akalın, Murat Boz’un takımına girmeyi seçti.

 

İlgili Sayfalar: Magazin