Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tadımlık ‘Ekşi Elmalar’

Tadımlık ‘Ekşi Elmalar’

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ‘Ekşi Elmalar’ Anadolu insanının yürek burkan hikâyesini, mizah ve gerçeklikle harmanlıyor. Film, renkleri, kostümleri ve mekânlarıyla görsel bir şölene hazırlanıyor

18.08.2016 03:02

‘Kelebeğin Rüyası’ndan 3.5 yıl sonra kamera arkasına geçen Yılmaz Erdoğan’ın, senaryosunu yazıp yönettiği ‘Ekşi Elmalar’ filminden ilk kareler ortaya çıktı. Türkiye’nin 30 yıllık tarihini kalabalık bir aile hikâyesi üzerinden beyazperdeye taşıyan Erdoğan, 15 yıl aradan sonra ‘Vizontele’ tadında bir filmle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Erdoğan, Anadolu insanının yürek burkan hikâyesini, mizah ve gerçeklikle harmanladı. BKM Film’in yapımcılığını üstlendiği, izleyenleri hem güldürüp hem ağlatacak projenin başrollerinde; Yılmaz Erdoğan, Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükran Ovalı, Devrim Yakut, Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Caner Cindoruk ve Cezmi Baskın  yer alıyor.

Fragman hazır
Erdoğan’ın canlandırdığı ‘Belediye Başkanı Aziz Özay’, eşi Ayda (Devrim Yakut) ve birbirinden güzel kızları Muazzez (Farah Zeynep Abdullah), Türkan (Songül Öden) ve Safiye’nin (Şükran Ovalı), 70’li yılların sonunda Hakkari’de muhteşem bir elma bahçesi içindeki evlerinde başlayan hikâyesi, 90’lı yılların sonunda Antalya’da son buluyor.  Oyuncunun ustalık eserlerinden biri olmaya aday olan filmin fragmanı dün yayına başlayan BKM TV’de yer aldı. 

Yorumlar | 0
üye profil