Survivor’da ilk eleme adayı belli oldu! İşte 9 Mayıs Cumartesi Survivor 2020 eleme adayı

Survivor’da haftanın ilk eleme adayı belli oldu. Survivor 2020’de Ünlüler Gönüllüler arasında dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. İki takım arasında kıyasıya mücadele sonrasında dokunulmazlığı kaybeden takım, oylama yaptı ve eleme adayını belirledi. Peki, Survivor’da ilk eleme adayı kim oldu? İşte 9 Mayıs Cumartesi Survivor 2020 ada konseyi detayları…

Yayınlanma Tarihi: 09.05.2020 23:53
Değiştirme Tarihi: 10.05.2020 02:10

Survivor 2020 71. yeni bölümde çok gergin bir ada konseyi yaşandı. Survivor’da iki takım, gün içinde dokunulmazlığı kazanmak için inanılmaz bir efor sarf etti. Takımlar arasında ve iki takımın kendi içinde tartışmalar yaşandı, tansiyon yükseldi. Mücadele sonrasında dokunulmazlığı kaybeden takımı ise ada konseyinde zor zamanlar bekliyordu. Ada oylaması sonucunda adı en çok yazılan isim eleme adayı oldu. 9 Mayıs 2020 Survivor’da ada konseyinde yaşananlar ve haftanın ilk eleme adayı…

SURVIVOR’DA DOKUNULMAZLIK VE ERZAK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor'da Ünlüler ile Gönüllüler, nefes kesen bir erzak - dokunulmazlık oyunu oynadı. Kazanan takım, haftalık erzak paketini kazanacak ve akşama eleme adayı çıkarmayacaktı. Uzun ve zorlu parkurda yarışan iki takımı da puzzle kısmı epey zorladı. Yasin'in Evrim'e bağırması sonrasında oyundan ihraç edildi. Oyuni iki takım arasında inanılmaz bir rekabete sahne oldu. Yarışmacılar, varlarını yoklarını dokunulmazlığı ve erzağı kazanmak için ortaya koydu. Skor 9-8 iken Ünlülerden Aycan ile Gönüllülerden Evrim karşı karşıya geldi. Evrim, rakibinin puzzle'da vakit kaybetmesini atışlarda değerlendiremedi. Aycan, iki atışı tam yaparak skoru 10-8 yaptı. Böylece Ünlüler takımı, Survivor'da erzak ve dokunulmazlık oyununu kazandı.

SURVIVOR’DA İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Survivor yeni bölümde dokunulmazlığı kaybeden takım Gönüllüler oldu. Bu yüzden Gönüllüler takımı için ada konseyinde ilk olarak halk oylaması yapıldı. Survivor izleyicileri, yarışmadan elenmesini istemediği yarışmacılar için SMS atarak destek verdiler. Sonrasında ise Gönüllüler takımından ada oylamasına gidildi. Herkes, eleme adayı olmasını istediği arkadaşının ismini yazdı. Gönüllüler takımında eleme adayı olarak yazılan isimler; Ardahan, Berkan, Yasin ve Cemal Can oldu. Bu isimler arasında adı en çok yazılan Berkan, Survivor'da ilk eleme adayı oldu.

BERKAN'IN SÖZLERİ SONRASINDA ORTALIK KARIŞTI!

Survivor 2020 ada konseyinde Gönüllüler takımı birbirine girdi. Dokunulmazlığı kaybeden Gönüllüler takımında yaptıkları oylama sonucunda en fazla adı yazılan isim Berkan oldu. Eleme adayı olduktan sonra Berkan'ın "Gerçekte adımın çıkmasını beklemiyordum" sözleri hem Yasin hem de Evrim tarafından samimiyetsiz bulundu. Evrim ve Yasin, ada konseyi öncesinde eleme adayı olarak kimin adının yazılacağı konusu konuşulduğunu söylediler. Yasin'in kendi adının yazılmasını istediğini, Berkan'ın buna karşı çıkması sonrasında herkesin farklı bir isim yazdığı ve Berkan'ın da adının çıkmasına değil çıkmamasına şaşırması gerektiğini söylediler.

YASİN VE EVRİM'DEN ADA KONSEYİNDE AÇIKLAMA GELDİ

Survivor son bölümde ada konseyinde ilk olarak oyundan ihraç edilen Yasin'e söz hakkı verildi. Survivor 2020 71. bölümde Yasin, dokunulmazlık ve erzak oyunu sonrasında Evrim'e bağırmıştı. Bunun üzerine Acun Ilıcalı, onu bu konuda daha önce uyardığını belirtip oyundan ihraç etmişti. Ada konseyinde söz verilen Yasin, ilk olarak bu durumdan dolayı üzgün olduğunu belirtti. Survivor Yasin, oyunu kaybetmesi sonrasında sinirlendiğini, yaptığı hareketin Evrim'e karşı olmadığını ve bir kötü niyetinin olmadığını açıkladı. Sonrasında söz alan Evrim de Yasin'in söylediklerini destekledi ve onu savundu. Yasin'in bir art niyeti olmadığını düşündüğünü söyleyen Evrim, onu savunmak gibi niyeti olmadığı, hatta yarışmada rakiplerinden biri olan Yasin'i böyle bir fırsat eline geçmişken yerin dibine batırabileceğini açıkladı. Son olarak Acun Ilıcalı, Yasin'in art niyeti olması bile Survivor'da kadın yarışmacılara karşı böyle bir hareketin olmasını istemediklerini söyledi ve son kez uyardı.