Survivor’da 2. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 26 Nisan Survivor 2020’de dokunulmazlığı hangi takım aldı?

Survivor’da dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. 26 Nisan Pazar günü Survivor 58. yeni bölümde Ünlüler ile Gönüllüler arasında haftanın 2. dokunulmazlık oyunu mücadelesi yaşandı. İlk dokunulmazlık oyunu gönüllüler kazanmıştı. Peki, Survivor’da dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Ünlüler mi Gönüllüler mi dokunulmazlığı kazandı? 26 Nisan Pazar Survivor 2020 dokunulmazlık oyunu detayları…

Yayınlanma Tarihi: 26.04.2020 22:48
Değiştirme Tarihi: 26.04.2020 23:35

Survivor 2020’de dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Ekranların en çok izlenen yarışması Survivor’da heyecan dolu bir dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Akşama konseyde rahat etmek, eleme adayı çıkarmamak isteyen iki takım da dokunulmazlığı kazanmak için savaştılar. Dün oynanan ilk dokunulmazlık oyunu Gönüllüler kazanmış, Ünlüler ise eleme adayı çıkarmak zorunda kalmıştı. 26 Nisan 2020 tarihli Survivor 58. bölümde dokunulmazlık kimin oldu? İşte Survivor dokunulmazlık oyunu detayları…

AVANTAJ OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor 2020’nin bu akşam ekrana gelen yeni bölümünde dokunulmazlık oyunu için parkura çıkan takımlar ilk olarak avantaj oyunu oynadı. Dokunulmazlık oyununda rakip takımdan istediği yarışmacı ile eşleşme hakkını kazanmak isteyen Ünlüler ile Gönüllüler, takım halinde avantaj oyununda mücadele etti. Ünlülerden Aşkım, Elif, Ersin, Yunus Emre; Gönüllülerden Yasin, Nisa, Evrim, Ardahan avantaj oyununa çıktı. Bayrak yarışında galip gelerek avantaj oyununu kazanan takım Gönüllüler oldu.

DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI? DOKUNULMAZLIK KİMİN OLDU?

Ünlüler ile Gönüllüler, Survivor’da bugün kritik bir dokunulmazlık oyunu oynadı. Oyun öncesinde Sercan'ın dokunulmazlık oyununda oynamayacağı açıklandı. Haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kazanan Gönüllüler, bu oyunu da kazanarak rakibini iyice zor duruma sokmak istiyordu. Ünlüler ise dokunulmazlığı kazanarak yeniden ivme kazanmak, durumu eşitleme için parkura çıktı. Kıyasıya geçen mücadeleden galip gelen ise 10-8 skorla Ünlüler oldu.

SURVIVOR’DA İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Survivor'da haftanın ilk eleme adayı, ada konseyinde yapılan oylama sonucu belli oldu. Son yılların en ilginç oylaması Survivor 2020 Ünlüler takımı tarafından yapıldı. Ünlüler takımında kutudan çıkan isimler; Elif, Sercan, Aycan, Emre, Aşkım oldu. Neredeyse herkesin birbirini yazdığı ada konseyinde Ünlüler takımından Yunus Emre, haftanın ilk eleme adayı oldu.

SURVIVOR’DA DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor’da ilk dokunulmazlık oyunu için takımlardan üçer kişi parkura çıktı. İki kişi tarafından yürütülen el arabası üzerine oturmuş 3. kişi ise iki elindeki ve kucağındaki küpü düşürmeden taşımaya çalıştı. Yolda topladıkları 3 adet küpü, parkurun sonunda gösterilen yere astılar. Son olarak kum torbaları ile bu asılan küpler devrilmeye çalıştılar. Gönüllüler oyuna çok iyi başladı ve skoru 7-0'a kadar getirdiler. Buradan sonra Ünlüler yavaş yavaş arayı kapatmaya başladı. Sercan'ın sakatlanması ile Gönüllüler skoru 9-6 yaptılar fakat Ünlüler iki oyunu alarak 9-8'e taşımayı başardılar. Nefes kesen mücadelede 10-8 skorla dokunulmazlık oyununu, dokunulmazlığı kazanan takım Gönüllüler oldu.

ELEME SİSTEMİ NASIL DEĞİŞTİ?

Survivor 2020’de eskiden dokunulmazlığı kaybeden takım, Pazar günü bir eleme adayı belirliyor ve bu takım için SMS oylamasına gidiliyordu. Salı günü ise SMS oylaması sıralamasına göre ilk iki isim, iki eleme adayı daha belirliyordu. Böylece ortaya çıkan 3 aday arasından en az SMS oyu alan yarışmacı, Survivor’dan eleniyordu.

Survivor 2020’de değişen eleme sistemine göre dokunulmazlık oyunu yine Cumartesi ve Pazar günleri oynanacak. Fakat her oyunda kaybeden takım, akşamında ada konseyinde bir eleme adayı belirleyecek.

İlk gün dokunulmazlığı kaybeden takım ile 2. gün dokunulmazlığı kaybeden takım farklı olması halinde toplam altı tane eleme adayı belirlenecek. Dokunulmazlığı kaybeden takım, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak ada konseyinde oylama ile ilk eleme adayını belirleyecek. Salı günü ise iki takım SMS sıralamasında 1 ve 2. sıradaki yarışmacılar, yine ikişer eleme adayı belirleyecek. Böylece 6 eleme adayından en az SMS oyunu alan yarışmacı adaya veda edecek.

Cumartesi ve Pazar günü yapılacak dokunulmazlık oyununu kaybeden takımının aynı olması halinde; ilk eleme adayı Cumartesi ada konseyinde belirlenecek ve SMS oylaması yapılacak. Pazar günü ada konseyinde ise SMS oylaması yapılmayacak. Ama ada oylaması ile bir eleme adayı daha belirlenecek. 3. Adayı ise Salı SMS sıralamasında birinci olan yarışmacı açıklayacak. Böylece çıkan 3 aday arasından en az SMS oyu alan yarışmacı Survivor’dan elenecek.