Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 üçüncüsü olan Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Survivor Yasin Obuz, heyecanla izlenen yarışmada üçüncü olmayı başardı. MasterChef Türkiye programı ile tanınan Yasin Obuz, Survivor 2020’de adından çokça söz ettirdi. Başarılı yarışmacı, Survivor’da Büyük Finale kalmak için bu gece SMS oylamasına girdi. Bu oylama sonucunda Survivor Yasin'in sezonu 3. olarak bitirdiği açıklandı. Survivor son bölüm sonrasında Survivor Yasin’in yaşı, hayatı ve mesleği gibi bilgiler izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki, Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 finalisti Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 13.07.2020 19:06
Değiştirme Tarihi: 14.07.2020 00:51
Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 üçüncüsü olan Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışması Survivor 2020’de son iki finalist ve yarışmanın üçüncüsü belli oldu. Bu akşam, Survivor Yasin’in de içinde olduğu üç yarışmacı İstanbul'da Büyük Final ilk bölümünde SMS oylamasına girdi. Canlı yayında yapılan oylama sonucunda oluşan SMS sıralamasına göre Yasin Obuz, Survivor 2020'yi üçüncü olarak bitirmeyi başardı. Survivor’da üçüncü olan Yasin Obuz’un hayatı, işi, yaşı ve nereli olduğuna dair bilgiler yeni bölüm öncesinde araştırılmaya başlandı. Peki, Survivor Yasin kimdir, kaç yaşında, boyu ve kilosu kaç? Survivor 2020 finalisti Yasin Obuz nereli, ne iş yapıyor?

SURVIVOR YASİN OBUZ KİMDİR?

Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 tarihinde Diyarbakır'da doğdu. Üç kardeş olan Yasin Obuz, küçük yaşlardan beri sporla yakından ilgilenmektedir. 1998 yılında ilk spor lisansını çıkarttı. Amatör olarak ve profesyonel olarak futbol ile ilgilenen Yasin Obuz, ek olarak 2 yıl kadar jimnastik ile ilgilendi.

Yasin Obuz Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Bölümü mezunudur. Üniversite okuduğu yıllarda fitness, futbol, yüzme gibi alanlarda kendisini geliştirdi. Üniversite yıllarının son dönemlerinde yemek yapmaya merak salan Yasin Obuz, mutfak yemeklerini yapma üzerine eğitimler aldı ve kendisini aşçılık alanında geliştirdi.

Spordan daha çok yemek yaparken mutlu olan Yasin Obuz, yemek mutfağını iyice öğrenmek için yaklaşık olarak 20 kadar ülkeye seyahat etti. Buralarda farklı yemek kültürlerini gördü ve nasıl yapıldığı üzerine birçok tecrübe edindi.

Yemek üzerine küçük çaplı bir işletmesi bulunan Yasin Obuz, TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye adlı yemek yarışmasına katıldı ve kendine özgü tavırları ile sosyal medyada birçok kişi tarafından konuşulan isim haline geldi.

YASİN’İN SURVIVOR 2020’DEKİ BAŞARI ORANI

Survivor Yasin, genel performans tablosunda yüzde 46 başarı oranı elde etti. Survivor Yasin, sezon başından beri oynadığı 424 oyunda 196’sını kazanmayı başardı.