Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 final dörtlüsünden Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye programı ile tanınan Yasin Obuz, Survivor 2020’de son dörtlü arasına girmeye hak kazandı. Peki sevilen yarışmacı Survivor Yasin’in yaşı, hayatı ve mesleği ne? İşte 'Survivor Yasin kimdir?', 'Survivor Yasin kaç yaşında ve nereli?' sorularının yanıtları... 

Yayınlanma Tarihi: 11.07.2020 20:20
Değiştirme Tarihi: 12.07.2020 13:08
Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 final dörtlüsünden Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Milyonları ekrana kilitleyen Survivor 2020’de final heyecanı devam ediyor. Sevilen yarışmanın bu akşamki bölümünde, final dörtlüsü dokunulmazlık için kıyasıya bir mücadele verecek. Canlı yayında oynanacak oyun sonrasında ise bir kişi Survivor 2020’deki hayallerine veda edecek. Son dörde kalan isimlerden biri olan Yasin Obuz’un hayatı, işi, yaşı ve nereli olduğu ise oldukça merak ediliyor. Peki Survivor Yasin kimdir, kaç yaşında, boyu ve kilosu kaç? Survivor 2020 finalisti Yasin Obuz nereli, ne iş yapıyor? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtları... 

SURVIVOR YASİN OBUZ KİMDİR?

Diyarbakır'da dünyaya gelen Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 doğumlu. Küçük yaşlardan bu yana spora ilgisi hiç bitmemiş bir isim olan Yasin, 1998 yılında ilk spor lisansını çıkarttı. Özellikle futbola ilgisi ile bilinen yarışmacının 2 yıl kadar jimnastik yaptığı da biliniyor.

Yasin Obuz, Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Bölümü mezunu. Üniversite yıllarında fitness, futbol, yüzme gibi spor branşlarıyla uğraştı. Okulun son dönemlerinde ise yemek yapmaya başladı. Bu konuda eğitimlere de katılan Yasin Obuz, aşçılık alanında git gide uzmanlaşmaya başladı.

Mutfak konusunda kendini geliştirmek için 20 kadar ülkeye seyahat eden Obuz, gittiği yerlerde farklı yemek kültürleriyle tanıştı ve hatırı sayılır bir tecrübe kazandı.

Yemek üzerine küçük çaplı bir işletmesi bulunan Yasin Obuz, TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye adlı yemek yarışmasına katıldı ve kendine özgü tavırları ile sosyal medyada birçok kişi tarafından konuşulan isim haline geldi.

YASİN’İN SURVIVOR 2020’DEKİ BAŞARI ORANI

Survivor Yasin, genel performans tablosunda yüzde 46 başarı ile 4. sırada yer alıyor. Survivor Yasin, sezon başından beri oynadığı 424 oyunda 196’sını kazanmayı başardı.