Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 finalisti Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Survivor Yasin Obuz kimdir merak ediliyor. Ekranların en çok izlenen yarışması Survivor 2020'nin sevilen isimlerinde olan Yasin Obuz, yarışmada son dörde kalmayı başardı. Survivor son bölümde Cemal Can'ın dokunulmazlığı kazanması ile birlikte Yasin Obuz, bu akşamın eleme adaylarından biri olmuştu. Yapılan oylama ile Yasin Obuz, Survivor 2020'de son üçe kalmayı başardı. Survivor yeni bölümde yapılan konsey sonrasında Survivor Yasin kimdir, kaç yaşında, nereli soruları ile yarışmacı hakkında sorgulamalar artmaya başladı. İşte Survivor Yasin Obuz'un hayat hikayesi...

Yayınlanma Tarihi: 12.07.2020 20:36
Değiştirme Tarihi: 13.07.2020 00:37
Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 finalisti Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yasin Obuz, TV8'in en çok izlenen yemek programı MasterChef Türkiye'den sonra yine çok izlenen diğer yarışması Survivor 2020'de de adından söz ettirmeye devam ediyor. Gönüllüler takımı ile başladığı Survivor 2020 macerasında Yasin Obuz, son üç arasına girmeyi başardı. Bu akşam yapılan konseyde Berkan ve Barış ile eleme potasında olan Survivor Yasin elenecek mi merak ediliyordu. Oylama sonucunda Survivor 2020 finalisti olmayı başaran Yasin Obuz'un bu yüzden yarışmacının hayat hikayesi de araştırılıyor. Peki, Survivor Yasin kimdir, kaç yaşında, nereli?

SURVIVOR YASİN OBUZ KİMDİR?

Diyarbakır'da dünyaya gelen Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 doğumlu. Küçük yaşlardan bu yana spora ilgisi hiç bitmemiş bir isim olan Yasin, 1998 yılında ilk spor lisansını çıkarttı. Özellikle futbola ilgisi ile bilinen yarışmacının 2 yıl kadar jimnastik yaptığı da biliniyor.

Yasin Obuz, Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Bölümü mezunu. Üniversite yıllarında fitness, futbol, yüzme gibi spor branşlarıyla uğraştı. Okulun son dönemlerinde ise yemek yapmaya başladı. Bu konuda eğitimlere de katılan Yasin Obuz, aşçılık alanında git gide uzmanlaşmaya başladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mutfak konusunda kendini geliştirmek için 20 kadar ülkeye seyahat eden Obuz, gittiği yerlerde farklı yemek kültürleriyle tanıştı ve hatırı sayılır bir tecrübe kazandı.

Yemek üzerine küçük çaplı bir işletmesi bulunan Yasin Obuz, TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye adlı yemek yarışmasına katıldı ve kendine özgü tavırları ile sosyal medyada birçok kişi tarafından konuşulan isim haline geldi.

YASİN’İN SURVIVOR 2020’DEKİ BAŞARI ORANI

Survivor Yasin, genel performans tablosunda yüzde 46 başarı ile 4. sırada yer alıyor. Survivor Yasin, sezon başından beri oynadığı 424 oyunda 196’sını kazanmayı başardı.