Survivor Şaziye İvegin Güner kimdir? Survivor Şaziye kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Şaziye İvegin, Survivor 2020'de Ünlüler takımında başlamış fakat dizindeki sakatlık nedeniyle yarışmaya erken veda etmek zorunda kalmıştı. Survivor 2020 Şampiyonunun belli olacağı Büyük Final öncesinde Survivor Panorama programına konuk olan Şaziye İvegin Güner, özel açıklamalar yaptı. Eski yarışmacıyı gören Survivor izleyiciler, Survivor Şaziye kimdir, kaç yaşında, nereli araştırmaya başladı. İşte Survivor Şaziye İvegin hakkında merak edilenler...

Yayınlanma Tarihi: 14.07.2020 21:00
Değiştirme Tarihi: 14.07.2020 21:00
Survivor Şaziye İvegin Güner kimdir? Survivor Şaziye kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Survivor 2020 yarışmacılarından biri olan Şaziye İvegin Güner, Panorama programına konuk oldu. Bu akşam "Yılın Survivor'ı" belli olacak. Bu sezonun elenen yarışmacıları, Survivor Panorama'da özel açıklamalar yaptı. Bunlardan biri olan Survivor Şaziye, yarışmaya erken veda etmek zorunda kaldı. Eski basketbolcu olan Survivor Şaziye, dizindeki sakatlığı sebebiyle yarışmadan diskalifiye olmuştu. Survivor Şaziye'nin konuk olması sonrasında izleyiciler eski yarışmacıyı araştırmaya başladı. Peki, Survivor Şaziye İvegin kaç yaşında, nereli?

SURVİVOR ŞAZİYE İVEGİN ÜNER KİMDİR?

Şaziye İvegin Üner, 8 Şubat 1982 yılında Adana'da doğdu. Türk milli kadın basketbolcusu, kısa forvet pozisyonunda görev almaktadır. Eski bir basketbolcunun kızı olan Şaziye İvegin, 7. sınıfta iki kız kardeşi ile birlikte basketbola başladı. Üç kız kardeş Adana kulübü BOTAŞ'ta 2 kez Türkiye Genç Kızlar Basketbol Şampiyonası'nda şampiyon oldular. 22 yaşında takımının kaptanlığını üstlenerek ülkedeki en genç kaptan olan kadın basketbolcu oldu. Botaşspor'da geçirdiği 10 başarılı yılın ardından, 7 Mayıs 2004'te Fenerbahçe'ye transfer oldu.

2007-08 sezonu için Montigarda Basket ile anlaştı ve bir sezonu burada geçirdi. Ertesi sezon tekrar KBL'ye döndü ve bu kez Beşiktaş Cola Turka ile sözleşme imzaladı. Daha sonra Rus temsilcisi Spartak Moskova'ya transfer oldu. Bir süre burada oynadıktan sonra tekrar Türkiye'ye döndü ve bu kez Galatasaray ile anlaştı. 2009-10 sezonunda Mersin BŞB ile sözleşme imzaladı ve bir sezonu burada geçirdi. Ardından ertesi sezon eski takımı Fenerbahçe'ye transfer oldu. 2011-12 sezonu başında ses getiren bir transfere imza atarak Galatasaray Medical Park ile anlaştı.

MİLLİ TAKIM KARİYERİ

Şaziye, sayısız kez giydiği millî takım formasıyla ülkesinin basketbol takımının başarılarına katkı sağladı. İvegin, Almería, İspanya'da düzenlenen 2005 Akdeniz Oyunları'nda altın madalya kazanan millî takım kadrosunda yer aldı. Millî takımın Avrupa 2.si olduğu EuroBasket Kadınlar 2011'de de katkı sağladı. 2012 Yaz Olimpiyatları'nda Türkiye kadın millî basketbol takımı kadrosunda yer aldı ve takımın 5. olmasına katkıda bulundu.