Survivor Sabriye açıkladı! "Bu yola şampiyon olmak için çıktım"

Survivor’da sempatik ve doğal tavırlarıyla çok sevilen Sabriye Şengül, Türkiye’yi başarıyla temsil eden bir kadın dövüşçü.Bu yola ülkemizi temsil etmek, bayrağımızı dalgalandırmak ve şampiyon olmak için çıktım” diyen Sabriye, Acunn.com’a çok özel açıklamalarda bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 30.11.2021 09:12
Değiştirme Tarihi: 30.11.2021 14:11
Survivor Sabriye açıkladı! 'Bu yola şampiyon olmak için çıktım'

Röportaj: Şebnem Ber 

 

Pandemi dönemini nasıl geçirdiniz? Normalleşmeyle birlikte hayat nasıl gidiyor, neler yapıyorsunuz?

Pandemi dönemindeki kısıtlamalar sebebiyle evde kaldığımız zaman zarfı içinde bol bol müzik dinledim, kitap okudum, film izledim ve spor yaptım. Normalleşmeye geçişle birlikte spor hayatıma ağırlık verdim. Bu arada yurtdışında ve yurt içinde MMA’da maçlar yaparak ülkemizi başarıyla temsil ettim. Zaman buldukça aileme ve kendime zaman ayırıyorum, onlarla birlikte zaman geçiriyorum.

 

Türkiye’de ilk kez bir kadın dövüşçü olarak MMA kazandınız. Nasıl bir gurur bu? Dövüş dünyasına nasıl ve neden adım atmıştınız?

Spor hayatıma Judo ile başladım. Okulda öğretmenimin yönlendirmesiyle de boksa adım attım. Sonra  Kick Boks ile devam ettim. Şu an MMA’da devam ediyorum. Boksta birçok kez Türkiye şampiyonu oldum. Milli  sporcu olarak uluslararası başarılarım var. Profesyonel Kick Boks’ta 2 kez Wku ve İska Dünya şampiyonluk kemerini kazandım. MMA’da Vendetta organizasyonunda Dünya şampiyonluk kemerini kazandım. Türkiye’de ilk kez bir kadın olarak dünyanın en prestijli organizasyonu Bellatorda MMA’da maçlara çıktım. Yurt dışı ve yurtiçinde tanınan bir kadın sporcu olarak ülkemizi bu alanda temsil etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

“ÇOK FEDAKARLIK YAPTIM, ZORLUK ÇEKTİM”

Dövüşçü olmanın bir kadın için zorlukları neler?

Yapmış olduğum ring ve kafes MMA dövüşü bireysel sporlar. Bu yüzden çok disiplinli olmak ve çok çalışmak gerekiyor. Özel hayatınızdan çok fedakarlık yapıyorsunuz. Size yakın bir yerde iyi bir hoca, salon ve partner bulmak da kolay değil. Maddi ve manevi olarak destek almak şart. Maalesef bu desteği bulmak da çok zor. Ben bu yola ülkemizi temsil etmek, bayrağımızı dalgalandırmak ve şampiyon olmak için çıktım. Başarılı olmak için çok mücadele ettim. Çok zorluklar çektim ve çok çalıştım. Hala çalışıyorum. Bunu başardığım için çok mutluyum.

 

Trabzon’da yaşadığınızı biliyoruz. Bir gününüz nasıl geçiyor?

Trabzon’da güreş milli takım hocamız ve güreşte milli şampiyonlarla özel antrenmanlar yapıyoruz. Ayrıca Kick Boks ve koşu cross fit yapıyorum. Günüm spor hazırlığı yaparak başlıyor. Öğlen spora gidiyorum ve sonrasında eve geçip dinleniyorum. Akşam da tekrar spora gidiyorum. Bazen sabah bazen de akşam koşuya çıkıyorum. Sadece pazar günleri kendime ve aileme vakit ayırabiliyorum.

 

Neden Karadeniz’de yaşamayı tercih ediyorsunuz?  

Trabzon’da doğdum ve burada yaşıyorum. Ailemle, sevdiklerimle biraradayız. Trabzon’da yaşamayı seviyorum. Trafik, kalabalık, şehrin stresi yok.

Haber ile ilgili metin girin!.

“GÜZEL BİR DENEYİMDİ”

Survivor’la birlikte dövüş sporuyla ilgilenmeyenler tarafından da tanındınız ve çok sevildiniz. Nasıl bir deneyimdi?

Survivor’da yarışmak ve oranın tüm zorluklarını yaşayıp mücadele etmek inanılmazdı. Benim için güzel bir deneyim oldu. Yurtiçi ve yurt dışında halkımız tarafından sevilmek beni çok mutlu etti. Ben de onları çok seviyorum.

 

Son Survivor şampiyonu İsmail Balaban’ı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Survivor’da son olarak İsmail Balaban hakederek şampiyon oldu. Güzel mücadele etti ve kazandı. Yarışmada her sene güzel mücadeleler oluyor. Bu sene de her zamanki gibi güzel olacaktır.

 

“YALANI SEVMEM”

Sempatik ve doğal tavırlarınızla çok sevildiniz. Sabriye kendisini nasıl tanımlar?

Ben güleryüzlü, neşeli, sempatik ve içi dışı bir insanım. Yalanı da sevmem, yalancı insanları da sevmem. Olduğum gibi doğal biriyim. Karşımdaki insanlara önem ve değer veririm. Karakter ve saygı benim için çok önemlidir. İnsanları olduğu gibi severim ama yapmacık hiçbir şeyi sevmiyorum.

 

Yarışmadan sonraki görüntünüz çok konuşuldu. Cesur ve güzel pozlarınızı takipçilerinizle paylaşmaya devam ediyorsunuz. Güzellik hayatınızın neresinde?

Survivor’dan sonra yurtiçi ve yurt dışından çok takipçim ve sevenim oldu. Yaptığım tüm maçları ve beni takip ediyor, destek veriyorlar. Ben de Instagram’dan antrenman videolarımı ve fotoğraflarımı onlarla paylaşıyorum. Tatillerimde ise bazen ailemle, bazen özel davetlerden fotoğraflarımı da paylaşıyorum. Yani özellikle beğenilmek için yapmıyorum bunu. Sevenlerimle aile gibiyiz. Beni kendi ailelerinden biri  gibi gören her yaştan insan var. Bu beni çok mutlu ediyor. İyi ki varlar. Ben de onları kendi ailem gibi görüyorum.

Haber ile ilgili metin girin!.

“ESTETİĞE KARŞI DEĞİLİM”

Estetik yaptırdınız mı, estetiğe karşı mısınız?

Estetiğe karşı değilim. Sağlık için gerekliyse neden olmasın. Ben rahat nefes alamadığım için burun   ameliyatı oldum. Bunun dışında bir estetik operasyon yaptırmadım.

 

Aşka bakış açınız nasıl? Evlenmeyi, anne olmayı düşünüyor musunuz?

Aşk karşılıklıysa güzeldir. Tabii ki evlenmeyi istiyorum. Çocuk sahibi olmak, aile olmak çok güzel. Allah nasip ederse zamanı gelince o da olacak.

 

Hayattaki en büyük kırgınlıklarınız kime ya da kimlere oldu?

Hayatta kimseye kırgınlığım yok. İnsan değer verdiği, sevdiği insanlara incinir, kırılır. Benim değer verdiğim kimse bana yanlış yapmadı, kırmadı.

 

En büyük hayaliniz, hedefiniz nedir?

Hayatta hayalim olan istediğim birçok şeyi gerçekleştirdim. Ama hala yapmak ve başarmak istediğim şeyler var. Bunun için çok çalışıyorum. Allah sağlık, ömür verdikçe bunun için devam edeceğim.

İlgili Sayfalar: Magazin