Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Survivor 2020 Nisa Bölükbaşı'nın biyografisi

Survivor Nisa Bölükbaşı, ilgiyle takip edilen yarışmanın en çok konuşulan isimlerinden biri. Survivor 2020’de Gönüllüler takımı ile başladığı macerasına çeyrek finalde devam eden Nisa Bölükbaşı, bu hafta yine eleme adayı oldu. Parkurlardaki performansı ile birlikte duygusal olması nedeniyle yarışmada yaşadığı sorunlar ile de gündeme gelen Survivor Nisa kimdir merak ediliyor. Peki, Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor Nisa Bölükbaşı hakkında merak edilenler, spor kariyeri haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2020 19:19
Değiştirme Tarihi: 29.06.2020 19:19
Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Survivor 2020 Nisa Bölükbaşı'nın biyografisi

Nisa Bölükbaşı, Survivor 2020 Gönüllüler takımı ile kendini tanıtmayı başardı. Survivor’ın başarılı yarışmacılarından biri olarak sevilen bir isim olan Survivor Nisa, çeyrek finalde mücadelesine devam ediyor. Geçen hafta olduğu gibi bu hafta yine eleme adayı olan Survivor Nisa merak konusu oldu. Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında, nereli şeklinde sorgulamalar yaklaşan eleme konseyi ile artmaya başladı. İşte Survivor Nisa Bölükbaşı ile merak edilenler, hayat hikayesi

SURVIVOR NİSA BÖLÜKBAŞI KİMDİR?

Survivor Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 tarihinde Prag'da doğdu. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başladı. 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi takım için yüzmeye başladı, aynı yıl içinde de profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag'dan uzak olduğu için bu teklifi reddetmek zorunda kaldı.

8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka'da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu fakat yaşamak için takım sporuna ihtiyacı vardı ve bu yüzden voleybol oynamaya başladı. Neredeyse takımın en küçüğü olarak, libero olmaya karar veren Nisa, planladığı şekilde yoluna devam ederken, 2018'de Çek Cumhuriyeti'nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

2018'de mimarlık okumaya başlayan Bölükbaşı, bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor.

Survivor 2020 performans tablosuna bakıldığı zaman yüzde 52 başarı oranı ile 5. sırada yer alıyor. Nisa Bölükbaşı, Survivor’da şu ana kadar çıktığı 424 oyunun 220’sini kazanmayı başardı.