Survivor Mert Öcal kimdir? Survivor Mert kaç yaşında, nereli? İşte Mert Öcal biyografisi

Survivor Mert Öcal kimdir merak ediliyor. Survivor 2020 Ünlüler takımının yarışmacısı olan Mert Öcal, bu hafta yarışmaya veda eden isim oldu. Birçok dizi ve filmde oynamış, mankenlik yapmış olan Mert Öcal, bu sezon Survivor'a performansı, takım için yaptığı stratejileri ile damga vurmuştu. Survivor'dan elenmesi ile birlikte Mert Öcal'ın hayat hikayesi merak edilip araştırılmaya başlandı. Peki, Survivor Mert Öcal kimdir, kaç yaşında, nereli? Mert Öcal, hangi dizilerde oynadı? İşte Survivor Mert Öcal'ın biyografisi...

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2020 02:30
Değiştirme Tarihi: 20.05.2020 02:30
Survivor Mert Öcal kimdir? Survivor Mert kaç yaşında, nereli? İşte Mert Öcal biyografisi

Ekranların en çok izlenen yarışması Survivor 2020'de bu hafta veda eden isim belli oldu. Yarışmacı sayısının azaldığı, şampiyonluk yarışının iyice arttığı Survivor'da Ünlüler takımından Mert Öcal, adaya veda etti. Sivri dili, takımda sürekli olarak yaptığı stratejileri ve son olarak Ersin'le yaptığı tartışma ile gündeme gelen Survivor Mert'in hayat hikayesi araştılmaya başlandı. Survivor'dan elenen Mert Öcal kimdir, kaç yaşında, nereli ve Mert Öcal hangi dizilerde oynadı sorularının cevapları, Survivor izleyicileri tarafından merak ediliyor. İşte Survivor Mert Öcal hakkında merak edilenler...

SURVIVOR MERT ÖCAL KİMDİR?

Mert Öcal, 29 Eylül 1982 tarihinde İstanbul'da doğdu. Best Model of Turkey yarışmasında 1. seçildi. 2004 Best Model of The World yarışmasında da birinci olmayı başardı.  

Mankenlikte kazandığı derecelerin ardından gerek yurt dışında ve gerekse de yurt içinde birçok katalog ve defilelerde görev aldı. Uzun bir süre mankenlik yaptıktan sonra kariyerini oyunculuk yönünde devam ettirmek isteyen Mert Öcal, ilk olarak 2005 yılında Asla Unutma dizisinde Salih karakterini oynayarak başladı.

Ardından birkaç dizide küçük rollerde oynayan genç oyuncu Mert Öcal, 2008 yılında "Görgüsüzler" adlı dizide Çağla Şikel, Melek Baykal, Aylin Kabasakal, Levent Ülgen, Zeki Alasya gibi usta isimlerle birlikte rol alarak oyunculu konusunda da performansını sergileme şansı yakaladı.

Oyunculuğa kısa bir ara verdikten sonra yeniden 2013 yılında "Bizim Okul" isimli dizi ile Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Gizem Soysaldı, Cem Davran, Pınar Aydın, Bican Günalan, Ahenk Demir, Volkan Severcan ile usta oyuncu kadrosu ile birlikte oynama şansını yakaladı. Hemen ardından 2015 yılında Aşk Yeniden, 2017 yılında ise İsimsizler isimli dizinin kadrosuna dâhil edildi.

Görgüsüzler, Oyun Bitti, Asla Unutma, Nehir, Bizim Okul, Doktorlar, Rüyalarda Buluşuruz dizilerinde rol alan Mert Öcal, 2018 yılında Adını Sen Koy ve 2019 yılı sonunda ise yine ekranların en uzun soluklu olan dizisi Arka Sokaklar kadrosuna dahil edildi.

Rol Aldığı Diziler:

İsimsizler (2017)

Savaşçı (Baran, 2017)

Aşk Yeniden (Ertan, 2015)

Bizim Okul (Murat, 2013)

Kız Annesi (Yalçın, 2011)

Görgüsüzler (Yılmaz, 2008)

Oyun Bitti (Murat, 2007)

Rüyalarda Buluşuruz (Murat, 2006)

Doktorlar (4. Sezon 2010

Nehir (2005)

Asla Unutma (Salih, 2005)

Rol Aldığı Filmler:

Defne'nin Bir Mevsimi (İnayet, 2016)

Mahmut İle Meryem (2012)

Takkeci Baba Rüya Peşinde (Vehbi, TV Filmi 2011)