Survivor Makbule'nin bu açıklaması çok konuşulur: "Adada öyle bir şey vardı ki, şaşkına döndüm!"

Survivor Makbule'nin bu açıklaması çok konuşulur: 'Adada öyle bir şey vardı ki, şaşkına döndüm!'
Yayınlanma Tarihi: 27.02.2020 11:35
Değiştirme Tarihi: 27.02.2020 11:54

Survivor 2020’de adaya ilk veda eden yarışmacı olan Makbule Karabudak’la yeni sezonu masaya yatırdık. Yarışmacıları yakından görüp, tanıyan bir isim olan Makbule’ye göre, Yasin parkurda harikalar yaratıyor ve öte yandan çok yardımsever, Burak ve Nisa ise kesinlikle finale hak eden iki yarışmacı.

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com) 

Survivor tarihinde adada en kısa süre kalan yarışmacı oldu Makbule Karabudak. Bu sonucu hiç beklemediği için adı söylendiğinde çok üzüldüğünü belirten Makbule, “Zaten takım arkadaşlarım parkurda benim iyi olduğumu her zaman söylerdi. Hatta yarışmalara çıkmadığım zaman kızarlardı. Eğer Ceyhun abi adımı söylemeseydi ben hala adadaydım. Ama onun da kötü niyeti yoktu. Zaten babam gibiydi. Hepimizi evladı olarak görürdü. Erkeklerden birinin adını vermek istemedi, kızlardan da beni söyleyebilirdi. Çıktıktan sonra eşi bana çok güzel ve duygusal bir mesaj yazdı” dedi.   

"STRATEJİ BELİRLEMEDEN GİTTİM”

Survivor 2020’de kendisini en çok şaşırtan konuya da değinen Makbule, “İnsan ilişkileri… Gerçekten çok garip. Kamera karşısında başka, kendi aramızda başka konuşan ve davranan çok insan var orada. Kısa sürede gruplaşmaların başlaması da çok garipti. Yani şu çok net; birçok yarışmacı nasıl davranacağını düşünerek, belli bir stratejiyle gelmişti adaya. Ama ben öyle yapmadım. Strateji belirlemeden gitmem, en büyük hatamdı sanırım” dedi.

“PARKURDA FIRTINA GİBİ ESENLER VAR”

Adadaki yarışları birebir gören bir isim olarak yarışmacı analizi istediğimiz Makbule şu değerlendirmeleri yaptı, “Kadınlarda Elif, Meryem ve Nisa parkurda çok çok iyi. Meryem ve Elif zaten milli atlet. Ama Nisa profesyonel sporcu olmamasına rağmen onlar kadar iyi ve hızlı. Erkeklerde ise Sercan, Cemal Can, Parviz, Yasin parkurda tozu dumana katan isimler.”

“TAKIM RUHUNU HEPİMİZE YASİN AŞILADI”

Yarışmalarda Cemal Can’ı izlemekten büyük keyif aldığını belirten Makbule, “Hem oyun alıyor hem de inanılmaz pozitif ve komik. O yüzden Cemal’i izlemeyi çok seviyordum. Hala da öyle. Yasin’i de unutamam. Yüksek çıkışları oluyor ama hepimizi motive eder, takımı toplardı. Bize takım ruhunu Yasin aşılıyordu. Ve çok da yardımsever. Coconut’ı kırıp kendi yemeden önce bizlere dağıtırdı. Hepimizi sahiplenmişti.”  

“BURAK, HEYECANINI YENMELİ”

Burak’a dikkat çeken Makbule, “Kendini gösteremedi. Aslında çok hızlı bir çocuk. Ama çok heyecanlanıyor. İçindeki Burak’ı çıkarmayı başarırsa kesinlikle finale adını yazdırır” dedi.