Survivor'da MasterChef Türkiye yemek yarışmasını kim kazandı? 29 Nisan MasterChef ödül oyununun kazanan takım

Survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler'de bu akşam MasterChef Türkiye yarışmasının heyecanı yaşandı. Mehmet Şef, Somer Şef ve Danilo Şef, Dominik'e bağlandı ve görüntülü olarak yarışmacılara şeflik yaptı. Her iki takımda en güzel yemekleri pişirerek şeflerden tam not almaya çalıştı. Peki, Survivor'da MasterChef Türkiye yemek yarışmasını kim kazandı? İşte 29 Nisan MasterChef ödül oyununun kazanan takımı.

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2020 00:16
Değiştirme Tarihi: 30.04.2020 00:16
Survivor'da MasterChef Türkiye yemek yarışmasını kim kazandı? 29 Nisan MasterChef ödül oyununun kazanan takım

'Survivor'da MasterChef yemek yarışmasını ödülünü kim kazandı?' sorusunun yanıtı, heyecan dolu yarışma programının takipçileri tarafından büyük bir merakla araştırılmaya başladı. Survivor'da bu akşam bir ilk yaşandı ve Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna, Dominik'e bağlandı. Yarışmacılar şefler eşliğinde en güzel yemekleri yapabilmek adına mücadele etti. Fakat ödül oyununu kazanan sadece bir takım oldu. Peki, Survivor'da MasterChef yemek yarışmasını ödülünü kim kazandı?

MASTERCHEF YEMEK YARIŞMASI OYUNUNU KİM KAZANDI?

Ekranların heyecan dolu yemek yarışması MasterChef Türkiye bu akşam Survivor'ın yeni bölümünde izleyicilere oldukça eğlenceli dakikalar yaşattı. Ünlüler ve Gönüllüler takımı bu akşam Survivor'da parkurda değil, mutfak tezgahında yemek yaparak ter döktü. Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna yarışmacılara zor anlar yaşattı ve ortaya eğlenceli anlar yansıdı.

Zorlu yemeklerin ardından Acun Ilıcalı ve Survivor ekibi tadım aşamasına geçti ve hangi takımın güzel yemek pişirdiğine karar verdi. Tadım aşamasının ardından verilen karara göre MasterChef yemek yarışmasını ödülünü her iki takım da kazanmış oldu. Acun Ilıcalı'nın liderliğindeki jüri, her iki takımı yemeklerini de eşit lezzet ve sunumda olduğuna karar verdi ve 2-2 beraberlik sağladı. Böylece her iki takım da yemekleri paylaşmış oldu...

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya 1974 yılında Bolu’nun Yenigüney köyünde dünyaya geldi. 1988 yılında aşçılığa amcasının yanında başlamıştır. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisi’nde eğitim alan Mehmet Yalçınkaya, bir çok yabancı ülkede Gastronomi ve Mutfak koordinatörü olarak çalıştı. Mehmet Yalçınkaya, MasterChef’te jüri üyeliği de yapmıştır.

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

Somer Sivrioglu, 25 Mayıs 1971'de İstanbul'da doğdu. Somer Sivrioğlu’nun annesi de kendisi gibi şef ve restoran işletmecisiydi. Somer Sivrioğlu, küçük yaşlarda Türk mutfağı ile ilgilenmeye başladı. Otelcilik sektöründe üst düzey yöneticilik yapmıştır. Özel lokantalar, restoranlar işleten Somer Sivrioğlu, kitap çıkarmıştır ve deneyimleriyle bir çok kişiye ilham olmuştur.

DANİLO ZANNA KİMDİR?

Danilo Zanna 1982 yılında İtalya’nın Toskana bölgesinde dünyaya geldi. Danilo Zanna’nın kendisi gibi ailesi de aşçıdır. İtalyan mutfağı hakkında tecrübesi olan Danilo Zanna, Türkiye’de yaşamaktadır. Kendine ait bir restoran işleten Danilo Zanna, daha önce yemek programları da yapmıştır. Ünlü şef tecrübesi ve birikimi ile geçtiğimiz sezon MasterChef Jüri üyeliği de yapmıştır.