Survivor Berkan kimdir? Survivor 2020'den elenen Berkan Karabulut kimdir, kaç yaşında, nereli?

Survivor Berkan Karabulut kimdir merak ediliyor. Survivor 2020'nin son bölümünde Cemal Can ile kıyasıya bir mücadele veren fakat dokunulmazlığı kaybeden Berkan Karabulut, performansı ile adından çokça söz ettirmişti. Ünlüler takımı ile başladığı Survivor'da Gönüllüler takımına geçen ve enerjisi ile parkurda büyük başarılar yakalayan yarışmacı, bu akşam Survivor 2020'ye veda etti. Bu yüzden internette Survivor Berkan kimdir, kaç yaşında, Berkan Karabulut aslen nereli, Survivor Berkan ne iş yapıyor aramaları yoğunlaştı. İşte Survivor Berkan Karabulut hakkında merak edilenler...

Yayınlanma Tarihi: 12.07.2020 20:24
Değiştirme Tarihi: 13.07.2020 01:08

Survivor 2020 finaline adım adım yaklaşılırken bu akşam kritik bir eleme yapıldı. Survivor son bölümde dokunulmazlığı kaybeden üç isimden biri olan Berkan Karabulut, halk oylaması sonucuna göre elenen isim oldu. Survivor Dominik Finali son gününde yapılan elemede rakiplerine göre daha az SMS oyu alan Survivor Berkan, yarışmaya veda etti. Bu sonucun açıklanması sonrasında Survivor Berkan Karabulut'un hayat hikayesi merak ediliyor ve araştırılıyor. Peki, Survivor Berkan kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor Berkan Karabulut'un biyografisi haberimizde.

SURVIVOR BERKAN KARABULUT KİMDİR?

23 Eylül 1994 İstanbul doğumlu olan Survivor Berkan Karabulut, Yugoslav bir ailenin üçüncü çocuğu. Çok küçük yaşta spora ilgi duymaya başlayan yarışmacı, 10 farklı okulda okudu. Survivor Berkan, basketbol oynadığı için her sene iyi okul takımı nerede kurulmuşsa, o okula gitmiş. Çok sayıda okulda okuması nedeniyle her sene farklı sınıf arkadaşları edinmiş. Berkan Karabulut, bunun insan ilişkisine çok büyük katkısı olduğunu söylüyor.

7 yaşında futbola başlayan Berkan Karabulut'un, deyim yerindeyse yapmadığı spor dalı yok.  İstanbul’un en iyi takımlarında basketbol oynadığını belirten Survivor Berkan, 2 sene A takımlarında profesyonel forma da giydi. Üniversite hayatının başlamasıyla ise 2013 yılında fitness eğitmenliğine soyundu. Bir buçuk sene eğitmenlik yaptığı yerde tanıştığı bir dostuyla Kuruçeşme’de spor stüdyosu açtı.  Sonrasında eğitmen olan abisi ile salonu işletmeye başlayan Berkan, 2015’de kendi spor salonlarını açtığını belirtiyor.

Survivor Berkan Karabulut kendini şu şekilde tanımlıyor: “Hayatım boyunca hep mücadele edebileceğim kulvarlarda bulundum, kolay yollar yerine beni tatmin edeceğini bildiğim zorlu yokuşları çıkmayı tercih ettim. İnsan ilişkilerimin iyi olduğunun farkındayım ve bulunduğum ortamda elimden geldikçe pozitif ve ferah bir enerji yaratmaya çalıştığım bir hayat yaşıyorum. Birçok meslek yapabilecek kapasiteye sahibim bunu biliyorum ama yaptığım mesleğin beni en fazla çektiği nokta sağlıklı yaşamın içinde olup çevreme 7'den 77'ye sağlığı aşılayıp içimdeki enerjiden kimine çok kimine az paylaştırabiliyor olmam.

Haber ile ilgili metin girin!.

4 senedir kendimce bir çok şekilde emek verip aslında her defasında karşılığını aldığımı düşündüğüm ve bana başından beri inanılmaz motivasyon sağlayan Survivor 202 mücadelesinde son noktalardayım bu yarışta zorlukları göğüsleyebileceğime ve yılmadan kendi yolumu takip edebilecek güce sahip olduğuma eminim.

Kolumda 2 sene önce yaptırdığım bir dövmem var, Fransızca “neden başladığını asla unutma“ yazıyor. Onun üstünde de bir koi balığı var. Bunun anlamı Japon efsanesine göre ters akıntıya karşı giden bir nehirde azmi ve kararlılığı sayesinde nehrin sonuna ulaşıp ejderhaya dönüşen bir balık."

BERKAN'IN SURVİVOR 2020'DE PERFORMANSI

Survivor 2020 genel performans tablosuna bakıldığı zaman Berkan, listenin başında yer alıyor. Yüzde 58 başarı oranı olan Survivor Berkan, 387 oyuna çıktığı yarışmada 226’sını kazanmayı başardı.