Survivor 2020’den elenen Burak'tan bomba: "Ne yaptıysam hırsımdan yaptım, benimle sorunu oyun kaybetmesiydi"

Survivor 2020’de Gönüllüler takımında yarıştı Burak Yurdugör. Geçtiğimiz haftalarda da elenerek yarışmaya veda etti. Hala Dominik’te olan Burak’a ulaştık ve o çok merak edilen, yarışmadaki son konseyinde yaptığı konuşmanın nedenini de sorduk.

Yayınlanma Tarihi: 10.04.2020 09:05
Değiştirme Tarihi: 10.04.2020 11:47

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com)

Survivor 2020’nin en genç isimlerinden biriydi Burak Yurdugör. 21 yaşındaki Burak, beklentilerin yüksek tutulduğu bir yarışmacıydı aynı zamanda. İlkokuldan bu yana sporun içinde olan bu genç isme elenmesinin ardından Dominik’te ulaştık ve merak edilenleri sorduk…  

“ELENMEYE GÖTÜREN SÜREÇ…”

Survivor 2020’de Gönüllüler takımında mücadele etti Burak. Geçtiğimiz haftalarda yarışmaya veda etti. Burak’a, kendisini elenmeye götüren süreci sorduk ve şu cevabı verdi, ”21 yaşındayım. Yaşım genç olduğu için psikolojim Survivor’ı çok kaldırmadı. Tahmin edildiğinden de daha zor bir yarışma. Adadaki son hafta psikolojimi toparladım. O son haftaki psikolojim, yarışma boyunca olsaydı daha iyi yerlere gelebilirdim.”

Haber ile ilgili metin girin!.“KAYBETTİKÇE KAYBEDİYORSUN”

Çoğunluğun kendisinden bir şeyler yapmasını beklediğini de söyledi Burak, “Görüntü açısından en aktif gözüken bendim. Ama şu var; ilk günler oyun kazanamayınca dağılıyorsun. Öte yandan açlık var. Aç olduğun için sağlıklı düşünemiyorsun. Dediğim gibi oradaki psikoloji çok farklı. Kazandıkça kazanıyor, kaybettikçe kaybediyorsun.”

“İÇİME DOĞMUŞTU…”

Kendi performansını değerlendirmesini de istediğimiz Burak, “Yarışmada sadece son hafta kendimi gösterebildim. Çünkü eleneceğim içime doğdu sanki. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Baktım ki yapabiliyorum. Elenmeseydim çok daha iyi bir performans ve psikolojiyle devam edecektim ama olmadı. Asla isyan etmedim ama haftalarca ödül kazanamadık, yemek yiyemedik. Bu durum beni ve takımımı çok zorladı.”

“NEDENİ DUYGUSALLIK DEĞİL”

Ünlüler takımından Sercan’ın kendisine yaptığı eleştiriye de değindik. İşte yanıtı, “Sercan’ın ‘ağlama’ demesi haklı bi eleştiri değildi. Çünkü cok zor şartlar altında çok açtık. Ama onlar yemek yiyordu, psikolojileri daha iyiydi. Benim ağlamam hırsımdan sebepti. Asla duygusal açıdan değil. Benimle sorunu oyunu kaybetmeleriydi.”

“ONU YAPMA NEDENİM…”

Elendiği akşam, konseyde söylediği sözler de çok konuşulmuştu. Burak’ı bulmuşken, herkesin merak ettiği bu olayı da yönelttik. O sözleri sarf etmesindeki nedeni ise şöyle açıkladı, “Kimse kimsenin arkasından iş çevirmesin, dürüstçe savaşsınlar diye söyledim o sözleri. En azından yalandan dostluk yapılmamalı. Zaten artık yarışmada dengeler değişecek. Çok farklı bir Survivor izlemeye başlayacağız.”