Survivor 2020'ye veda eden Meryem Kasap: "İki yarışmacı hızımı kıskandı, kazanmamdan rahatsız oldular"

Survivor 2020’de Gönüllüler takımında yarışırken talihsiz bir sakatlık sonucu diskalifiye olan Meryem Kasap’a Dominik’te ulaştık. İşte Meryem Kasap’ın çok konuşulacak sözleri…

Yayınlanma Tarihi: 08.04.2020 10:38
Değiştirme Tarihi: 09.04.2020 14:54

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com) 

Meryem Kasap, milli bir atlet. Survivor 2020’de Gönüllüler takımındaki performansıyla tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim haline gelen Meryem’in sporla tanışması lise yıllarına dayanıyor. 2 yıl hentbol oynadıktan sonra atletizme yönelen ve ilk olarak sırıkla yüksek atlama branşıyla başlayan Meryem, sonrasında 400 metre branşına geçiş yaptı. 400 metrede 1 yıl içinde ilk Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve milli takıma seçildi. Akabinde Türkiye’yi sayısız şampiyonalarda temsil etti. Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası'nda Türkiye’ye madalya getirdi. “Survivor’a iz bırakanlar arasına gireceğim” iddiasıyla da yarışmaya katılarak kendini göstermeyi başardı.

Sakatlık nedeniyle Survivor 2020’den diskalifiye olan Meryem’e Dominik’te ulaştık. Meryem’in Survivor izleyicisi için yaptığı samimi açıklamaları şöyle…  

Hızınız ve performansınız çok ses getirdi. Şampiyonluğa gidecek bir isimken, talihsiz bir sakatlık sonucu yarışmaya veda etmek zorunda kaldınız. Bu durum size ne hissettirdi? Duygularınızı paylaşır mısınız?

Bu yarım kalmış hikayeye nereden başlasam, nasıl anlatsam bilemiyorum… Survivor2020’deki hedefim şampiyonluktu. Ancak çok talihsiz bir sakatlık geçirdim. Sakatlığım boyunca ne olursa olsun asla pes etmedim, hep güçlü oldum. Ama maalesef olmadı. Yarım kalan hikayemden ayrılmak zorunda kalmanın ne kadar acı ve üzücü olduğunu size tarif edemem. Bu acıyı içimde, en derinimde yaşadığımı söylemek isterim. İnaniyorum ki, virgül koyduğum Survivor hikayesini en kısa sürede şampiyonlukla noktalarız.

Her oyunda ‘Meryem şov’ izlettiniz seyirciye. Futbolda, parkurda, atışlarda… Özel bir soru sormak istiyorum; kıskanıldığınızı hissettiniz mi hiç?  

Evet, kıskanıldığımı hissettim. Ancak bu kıskanan yarışmacılar kendi takımımdan değil, karşı takımdan. Özellikle de Ünlüler erkeklerinin atışlarımdan, parkurdaki hızımdan, oyun almamdan bayağı rahatsız olduklarını düşünüyorum. İsim verecek olursam; Mert ve Sercan…

Peki oyunlarda sizi zorlayan yarışmacılar var mıydı? Böyle iyi bir performans sergileyeceğinizi yarışmadan önce öngörmüş müydünüz?   

Doğrusunu söylemek gerekirse, hiçbir yarışmacı beni zorlamadı. Sadece aynı branşı yaptığım Elif’le kıyasıya mücadelemiz bana zevk verdi. Uzun yıllar profesyonel olarak atletizm sporu ile uğraştım. Bu yüzden parkurlarda çok hızlı olacağımı tahmin ediyordum. Atışlarda ise kendime olan inancım ve tam konsantrasyonum iyi bir final yapmamı sağlıyordu.

Survivor’ın yarışlar dışında bir gerçeği de ada hayatı. O hayat nasıldı, sizi zorladı mı?

Açıkçası ailemden uzak olmam beni zorlamadı. Bu yüzden mental olarak çok güçlüydüm. Ada hayatımda beni en çok zorlayan şey ise açlık oldu. Çünkü yemek yemek benim için ihtiyaç değil, hobi.

Takımınız sizden sonra bir süre dağıldı ancak son oyunlarda yeniden toparlanmayı bildi. Bu durumda sizin vedanız da etkili olmuş mudur?

Evet, Gönüllüler takımı benden sonra biraz dağıldı. Fakat takımda çok güçlü yarışmacılar da var. Biraz konsantrasyon ve mental eksiklikleri olduğu için oyun alamadıklarını düşünüyorum. Ama ümit ediyorum ki, Gönüllüler takımı eski gücüne geri dönecek ve geldiğini de görüyoruz artık. Öte yandan Barış’ın takıma geçmesi işe yaradı. Çünkü performans olarak yükselişte bir isim. Yasin’in Barış’a tepkilerine de değinmek istiyorum. Bence bir kıskançlık var. Barış’ın hem performans hem de oy olarak güçlü bir karakter olması Yasin’in kıskanmasına sebep olabilir.

Hangi yarışmacıları daha çok seviyor ve tasvip ediyordunuz? Veda etmeden önce Ardahan’a eleştirileriniz olmuştu. Neydi takımdaki sorun?

Yunus Emre, Cemal Can ve Barış’ı çok severim. İyi karakterler. Ancak Nisa’yı tasvip etmiyorum.  Çünkü yaşının küçük olmasından dolayı çok duygusal bir yapıya sahip. Bu yüzden de Survivor’a mental olarak tam anlamıyla hazır olmadığını ve birçok oyunda da konsantre eksikliği yaşadığını düşünüyorum. Ardahan’a gelecek olursam, bu hayatta en sevmediğim insan tipi; arkasından konuştuğu insanların kanatları altına sığınanlardır. Ardahan’da da bu var. Rahatsız olduğum için yüzüne vurdum. Ve sonuna kadar haklıyım. Takımdaki genel sorun ise arkadan konuştukları sözleri insanların yüzüne söyleyemedikleri için bir kaos meydana geliyor olması.

Peki Evrim’le yaşadıklarınızı değerlendirir misiniz? Ona küs müsünüz? Samimiyetine inanıyor musunuz?

Evrim aslında adadaki en yakın arkadaşımdı. Fakat çok konuştuğu için herkes tarafından yanlış anlaşılıyor. Evrim’e asla küs değilim, hayatım boyunca da birine küs olmadım. Öyle duvarlarım olamadı benim. Evrim’e kırıldığım nokta; Evrim’in diğer takım arkadaşlarımızla benim hakkımda konuşması. Özünde iyi birisi ama yanlış lanse ediyor kendini bence.

Sakatlık döneminizde oyunlara çıkamadınız. O süreçte takım tarafından istenmediğinizi hissettiniz mi?

Açıkçası istenmediğimi hiç hissetmemiştim. Fakat arkadaşlarım bana, “iyi misin, dizin nasıl” diye sorduklarında yüzlerindeki o çirkin ve olumsuz ifadeler bana her şeyi anlatıyordu…

Meryem Kasap’ın gönlündeki Survivor şampiyonu kim? Sizi yeniden Survivor’da görür müyüz?

Gönlümdeki şampiyon Meryem Kasap demek isterdim. Fakat yaşadığım talihsiz olaydan sonra gönüllerin şampiyonu oldum. Kim hak ediyorsa şampiyon o olsun. Kadınlarda Elif, erkeklerde ise Barış favorimdir. İkisinin de hem performansını hem karakterini beğeniyorum. Ayrıca çıktıktan sonra inanılmaz mesajlar aldım. Çünkü Survivor izleyicileri performansımı tam anlamıyla izleyemedikleri için Survivor kadını Meryem’i merak ediyorlar. Virgül koyduğum bu hikayemi şampiyonlukla noktalamak isterim. Bu yüzden Survivor’a tekrar katılmayı ve performansımı tamamlamayı çok isterim. Çünkü bendeki Survivor aşkı hiç bitmeyecek.