Survivor 2020 nerede çekiliyor? Dominik nerede? Dominik Cumhuriyeti hakkında detaylar

Survivor 2020 bu akşam başlıyor. TV8 ekranlarında beş ay sürecek zorlu mücadele Survivor 2020 Dominik'te çekiliyor. Bundan dolayı Dominik Cumhuriyeti merak konusu oldu. Peki, Dominik nerede? Hangi okyanusta yer alıyor? Survivor nerede çekiliyor? İşte Survivor adası hakkında merak edilenler...

Yayınlanma Tarihi: 16.02.2020 19:14
Değiştirme Tarihi: 16.02.2020 19:14
Survivor 2020 nerede çekiliyor? Dominik nerede? Dominik Cumhuriyeti hakkında detaylar

Ekranların en çok izlenen yarışması Survivor, bu akşam TV8'de ilk bölümü ile izleyicisiyle buluşacak. Survivor başlamadan önce program merak edilen konular araştırılmaya devam ediliyor. Özellikle Survivor'ın çekildiği ada nerede soruluyor. Peki, Survivor nerede çekiliyor? Dominik nerede? İşte Dominik Cumhuriyeti hakkında merak edilenler...

SURVİVOR NEREDE ÇEKİLİYOR?

Survivor 2020, önceki sezonlarda olduğu gibi Dominik'te çekiliyor. Survivor Ünlüler - Gönüllüler, Türkiye'de TV8'de yayınlanan, tropik Dominik Cumhuriyeti'nde düzenlenmektedir. 

DOMİNİK CUMHURİYETİ NEREDE?

Bazen Dominika ile karıştırılan Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko'nun batısında, Küba ve Jamaika'nın doğusunda yer alır. Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyeti’nin resmî para birimi Dominik Pesosu'dur. Doğu karayip doları da kullanılmaktadır.  Resmi dili İspanyolca'dır. 

Haber ile ilgili metin girin!.

NASIL BİR İKLİME SAHİP?

Dominik Cumhuriyeti’nin tropik bir iklimi vardır. Fakat mevsimsel sıcaklık değişimlerinden çok bölgesel sıcaklık farklılıkları görülmektedir. Ağustos ayı bunaltıcı şekilde sıcak olur. Ülkede iki yağmurlu mevsim vardır, Ekim’den Mayıs’a kadar kuzey kıyıları, Mayıs’tan Ekim’e kadar güney kıyıları yağmurlu olur. Bu yağmurlar, sadece serinletici etkilidir ve yarım gün sürer. Haziran-Eylül ayları kasırga mevsimidir. 

DOĞASI

Dominik Cumhuriyeti geçmişte yoğun yağmur ormanları ve başka hiçbir yerde bulunmayan 1500 türü kapsayan çeşitli bitki örtüsü ile kaplıydı. Bugün birçok bataklık kurumuş ve ağaçlar kömür için kesilmiştir fakat hala korunmuş kesimler vardır. Ülkede yoksulluk ve aşırı nüfus gibi ciddi problemler vardır. Dominik Cumhuriyeti’ndeki birçok örgüt artan nüfus ile ekosistem üzerindeki baskı arasında sağlam bir ilişki kurmak için çalışmaktadır. Tüm bunlara rağmen Dominik Cumhuriyeti sahip olduğu ciddi güzellikteki sayfiye yerleri, mangrov bataklıkları, dağlık ormanları, çiçek açan düzinelerce ağaçları ve 218’den fazla kuş türü bulunmaktadır.