Survivor 2020'den elenen yarışmacı ilk kez Acunn.com'a anlattı: "O yarışmacının çığlıklarını unutamıyorum"

Survivor 2020'den elenen yarışmacı ilk kez Acunn.com'a anlattı: 'O yarışmacının çığlıklarını unutamıyorum'
Yayınlanma Tarihi: 17.03.2020 12:28
Değiştirme Tarihi: 17.03.2020 13:12

Survivor 2020’de Ünlüler takımında yarışırken elenen Tuğba Melis Türk, parkurlarda zorlandığı için eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Parkurları ve adayı konuştuğumuz Tuğba Melis, Acunn.com’a samimi açıklamalarda bulundu.

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com)

Elenme nedenini kendisinin oluşturduğunu söylüyor Tuğba Melis. Yarışma kendisi için daha ilk oyunda bitmiş. Takım arkadaşı Sercan’ın bacağına çiviler saplandığını ve dikiş atılırken çığlıklarını hiçbir zaman unutamadığını söyleyen Tuğba, “O günden sonra parkurlara hep sakatlanma korkusuyla çıktım. Zaten dikkat edin, parkurlarda hep önüme bakıp yürüyorum. Yani elenmem gayet normal. Çünkü ben parkurlarda koşmuyor, yürüyordum” diye anlatıyor.

“PARKURLAR BANA ZORDU”

Tuğba’ya göre, Survivor parkurları kendisine zordu. Hatta yarışma başlamadan izlediği videolarla alakası yoktu. “Ne kova taşıdık, ne de ağırlık” diyen Tuğba, “Sanırım bu sezon sonradan oynanan oyunlar en başta oynatıldı. Gerçekten zordu. Orada kaldığım 15 gün boyunca yarış atı gibi oyunlar oynadık. O da benim şansım” diyerek gülüyor.

“ADA HAYATINI ÇOK SEVDİM" 

Parkurlarda zorlanmasına rağmen ada hayatında bir numara olduğunu sözlerine ekleyen Tuğba, “Ada hayatına benden daha fazla konsantre olan yoktu. Zaten ben gidince bulaşık yüzünden bile kavga çıktı. Çünkü ben kimseye bir şey demeden herkesin işini yapıyordum. Odun da kestim, bulaşık da yıkadım. Örümcek fobimi bile yendim orada. Ormanda bir kez yılan gördüm ama çığlık bile atmadım. Parkura çıktığımda sakatlanmaktan korkmasaydım eğer başarılı bir yarışmacı da olabilirdim ama korktum” diyor.

 GÖNLÜMDEKİ ŞAMPİYONLAR MERT VE ELİF

Kısa süre de olsa mücadele ettiği Ünlüler takımını yere göğe sığdıramayan Tuğba, “Biz takım olarak yola çıktığımızda bir bütün olmuştuk. Arada pürüz çıkaran tek kişi vardı. O da elendi zaten. Hepsi birbirinden iyi. Ersin abim adanın babası. O ateşi sabaha kadar beklerdi. Mert de adı gibi mert, özü sözü bir. En iyi arkadaşlarımdan biriydi. Elif herkesin parkur yükünü omuzladı. Aycan ise tatlış kızım. Parviz çocuklarını gururlandırmak için orada ve duruşu muazzam. Barış’ın da yanında küçük kız gibi kalıyordum ama o benim küçük oğlum gibiydi. Sercan da güzel insan” diyerek anlatıyor. Takim arkadaşları arasında ayrım yapamadığını belirten Tuğba, “Ancak birisi şampiyon olacak. Benim gönlüm Mert ve Elif’ten yana. Hem parkurda hem adada harikalar” diyor.

“KARDEŞİM İÇİN SURVIVOR’A KATILDIM”

Tuğba Melis Türk’ün Survivor’a katılma nedeni kardeşi. Kardeşinin ısrarlarına dayanamadığı için kendini yarışmada bulduğunu söylüyor. Adaya gitmeden önce geçmiş sezonları da izlemiş. Gördüğü şeyin kova taşımak, ağırlık kaldırmak, engel geçmek ve puzzle yapmak olduğunu söyleyen Tuğba Melis, “Bunları yaparım dedim kendime. Bilemedim ki daha ikinci oyunda çamurun içine düşeceğimi. Ama o çamuru bile özledim. Orada geçen 15 günümün her anını özledim” diyor.

“SPORA UZAK DEĞİLİM”

Tuğba, spora uzak bir isim de değil. Çocukken başladığı karatede kahverengi kuşağa ulaşmış ve lise yıllarında da tenise merak salmış. Son yıllarda pilates ve yürüyüşün hayatından eksik olmadığını da belirten Tuğba Melis, “Doğayla iç içe yaptığım her şeyi seviyorum. Bunların içinde ata binmek de var” diyor.