Survivor 2020'den elenen Tayfun ilk kez Acunn.com'a konuştu: "Aramadı beni, aramayacağını da biliyordum"

Survivor 2020’den elendikten sonra sessizliğini koruyan ve koronavirüs salgını nedeniyle Bursa’daki evinden çıkmayan Tayfun’a görüntülü konuşma yoluyla ulaştık. Biz sorduk, o tüm içtenliğiyle yanıt verdi. İşte Tayfun’un o sözleri…

Yayınlanma Tarihi: 27.03.2020 11:31
Değiştirme Tarihi: 27.03.2020 12:54

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com) 

Survivor 2020’de Gönüllüler takımında verdiği mücadele ve olgun tavırlarıyla milyonların gönlüne girdi Tayfun Erdoğan. Yarışmadaki performansı, hızı ve efendi karakteriyle çok konuşuldu.

“HAYALLERİM ARASINDAYDI”

“Her insanın hayalleri vardır ya, benim de hayallerimden biri Survivor’a katılmaktı” diyerek söze başladı Tayfun ve ekledi, “Yıllardır katılmak istiyordum. Bu seneye kısmet oldu. Kabul edildiğimi öğrendiğimde yaşadığım heyecanı anlatamam.”

Tayfun’a göre, Survivor gerçekten dünyanın en zor yarışması. Fiziksel güçten öte ruhsal gücün sınandığı bir yarışma. Çıktıktan sonra seyircilerden en çok aldığı yorum da şu olmuş, “Çok iyi performans sergiledin.”

“BU KADAR HIZLI OLACAĞIMI TAHMİN ETMEZDİM”

İyi bir performans sergileyeceğini yarışma başlamadan önce tahmin ettiğini söyleyen Tayfun, “Çünkü kendimi tanıyorum. Ama itiraf etmek istiyorum, bu kadar hızlı olacağımı tahmin etmemiştim. Mesela daha 2. yarışmada Sercan’la karşı karşıya geldim ve hızıma inanamadım. Zamanla zayıfladıkça hızım daha da arttı. Ancak sonrasında ruhsal olarak zorlanmaya başladım. Aile özlemi bastırdı ve 2 ayağımda da yırtık meydana geldi. O yüzden son dönemlerimde oyunlarda düşüş yaşadım. Maceram yarım kaldı” dedi.   

“HİÇBİR ZAMAN ANLAŞAMADIM ONUNLA”

Adadaki insan ilişkilerini sorduğumuz Tayfun, “Mesela Yasin. Hiç anlaşamadım. Çünkü lider olmaya çalışıyor. Ben buna gelemem. O yüzden iletişimim yoktu onunla, sadece selamlaşırdık. Evrim ise çok severdim onu. Ama beni hayal kırıklığına uğrattı. Her oyunda rakip takımla ağız dalaşına girmesi, adada sürekli kavga etmesi vs. Tüm bunlar ondan soğumama neden oldu. Çok seviyordum ama çok yanılmışım.”

“SIRDAŞIM OLDU O…”

Takımındaki en sorunsuz ismin Cemal Can olduğunu vurgulayan Tayfun, “Onda kendimi görüyordum. Son haftalarda sırdaşım, dostum olmuştu. Çok naif, duygusal biri. Süper bir insan. Ardahan’la Meryem’i de çok sevdim. İkisiyle de her şeyimi paylaştım, onlar da benimle.

“ŞAMPİYON OLACAK İKİ YARIŞMACI VAR”

Tayfun’a göre Survivor 2020’de şampiyonluğu hak eden iki yarışmacı var; Cemal Can ve Elif. Meryem’in de bu listede yer aldığını ancak diskalifiye olmasının büyük talihsizlik olduğunu da belirtti.

“BENİ ARAMADI”

Yarışmada babası Emrah hakkındaki sözleri çok duygulandırmıştı izleyiciyi. Babasını sorduğumuz Tayfun, “Yarışmadan sonra beni aramadı. Aramayacağını biliyordum zaten. Aslında adada aklıma gelmezdi ama orası çok farklı bir yer. Bir yanda açlık, bir yanda özlem derken düşünmeyeceğiniz insanlar bile aklınıza geliyor. Adada varlığını hissettiğim iki insan vardı sadece; annem ve dedem. Takım arkadaşlarım da babamı merak edip sorduğu için anlatıyordum ben de. Yarışma boyunca varlığını hissetmedim. Sahile tek başıma gidip hayaller kurardım, şarkılar söylerdim ve sadece annemi düşünürdüm.”