Survivor 2020'den elenen İrem, Acunn.com'a içini döktü: "Beni görünce korkudan ateşe atlayacaktı"

Kick Boks, Muaythai ve Boks Milli Takımı'nda yer alıp; Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonlukları elde etmiş bir isim İrem Akın. Survivor’ı ise anlata anlata bitiremiyor, “Dünyanın en zor yarışması, büyük tecrübe. Bugün çağrılsam, yine giderim.”

Yayınlanma Tarihi: 24.03.2020 14:04
Değiştirme Tarihi: 24.03.2020 14:04
Survivor 2020'den elenen İrem, Acunn.com'a içini döktü: 'Beni görünce korkudan ateşe atlayacaktı'

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com) 

Kariyerinde hayal ettiği ve hedeflediği her şeye ulaşmış. Gerek milli takım gerekse uluslararası arenalarda dövüşerek, 21 yıllık hayatında istediği başarılara ulaşmış İrem. Şu sıralar 14 gün kuralını hiç bozmayan İrem evinden çıkmıyor. Kendisiyle söyleşimizi görüntülü konuşarak gerçekleştirdik ve oldukça samimi açıklamalar yaptı bize.

“ÜÇ ŞEY BENİ ÇOK ZORLADI”

Özellikle babasının desteğiyle ‘dünyanın en zor yarışması’ olarak tanımladığı Survivor’da da sınırlarını denemek istemiş İrem ve şampiyonluk hedefiyle yarışmaya başlamış. Adada onu zorlayan 3 şeyi ise şöyle anlattı, “Sevdiklerimden ayrı kalmam, zorlu şartlar ve takıma sonradan katılmam. Yine de bugün çağrılsam yine giderim. Maceram yarım kaldı.”

“BİZİ DIŞLADILAR”

Yarışmaya başladığı ilk dönemlerde takım arkadaşları tarafından fazlasıyla dışlandığını hissetmiş İrem. Öte yandan Erman’la takıma ilk katıldıklarında yarışmacıların kendi aralarında anlaşmazlıklar olduğunu söyledi İrem ve şunları ekledi, “Erman ve benden taraf olmamız beklendi. Bu bizi olumsuz etkiledi. Dışarıda bırakıldık. Zamanla bu süreci atlatmıştım ama akabinde Erman’ın elenmesiyle çok üzülmüştüm. Yine de pes etmedim ve takıma uyum sağladım. Parkur hızı olarak iyiydim ama atışlarım problemliydi.”

“AYCAN’DAN İNSANLIK GÖRDÜM”

Kendi için önemli olan adadaki bir isme de dikkat çekti İrem, “Erman ve Derya elenmişti. Çok üzgündüm. İşte o dönemimde Aycan bana çok sıcak davrandı” dedi.

“HER ŞEYE SİNİRLENİRDİ…”

Ada hayatını sorduğumuz İrem, ilk hafta yaşadığı uyku problemini anlatarak, “Geceleri sürekli uyanıyordum. Bir gece yine uyandım ve Mert her zamanki gibi ateşe üflüyordu. Beni görünce korkudan ateşin içine atacaktı kendisini. Çok sinirlendi. Zaten hep sinirlenirdi o. Bense gülmemek için kendimi zor tutmuştum.”

“İŞLERİNİ BAŞKALARINA YAPTIRAN YARIŞMACI VAR”

Barış’a da dikkat çeken İrem, “Barış’ın dağınıklığını tasvip etmedim hiç. Sürekli başkalarına işlerini yaptırmaya çalışıyordu. Mert ise takım oyun kaybedince birilerini suçluyordu hep. Ve ada içinde sürekli sesini yükseltiyordu. Baskıcı hali beni çok rahatsız ediyordu. Kendimi savunmamdan da onlar rahatsız oluyordu” diyor.  

“BİREYSEL OYNUYORLAR”

Performans ödülü açıklandıktan sonra takım ruhunun kaybolduğuna da vurgu yapan İrem, “Oyunlar bireysele dönmeye başladı. Bu bireysellik de dokunulmazlık oyunlarına fazlasıyla yansıdı. ‘Karnımız doysun, nasılsa ben elenmem’ görüşü hakim oldu. Benim de konseyde yazdığım isim bu düşüncenin sonucu ortaya çıktı. Zaten kendileri de son bölümlerde bunu söylüyor.”

 “BİR KADIN ŞAMPİYON OLSUN”

Bir kadın yarışmacının şampiyon olmasını çok istiyor İrem. Ve gönlündeki isimleri de şöyle sıralıyor; “Aycan, Elif ve Nisa. Hepsinin de sonuna kadar gidebileceklerine inanıyorum. Ayrıca Cemal Can’da şampiyon olmayı hak eden bir yarışmacı benim için.”