Survivor 2020'den elenen Derya, Barış'la sohbetini ilk kez Acunn.com'a anlattı!

Son dönemde Survivor 2020’de gelişen olaylar, yarışmanın adeta yeniden başladığını gözler önüne seriyor. Tartışmalar, takımların iç savaşları ve dış çalkantıları derken, yarışmanın heyecanı ve seyir keyfi de iyice arttı. Biz de Acunn.com olarak Survivor 2020’nin nabzını tutmaya devam ediyoruz.

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2020 11:51
Değiştirme Tarihi: 31.03.2020 08:55
Survivor 2020'den elenen Derya, Barış'la sohbetini ilk kez Acunn.com'a anlattı!

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com) 

Survivor 2020’de son olayların fitilini ateşleyen en büyük gelişmelerden birisi de, Ünlüler takımında yarışan Barış Murat Yağcı’nın kendi isteğiyle Gönüllüler takımına geçmesi oldu. Barış, adasındaki ilişkilerinin kirlendiğini ve artık temiz bir sayfa açmak istediğini söyleyerek Gönüllüler takımına geçti. İşte bu geçiş takımların tansiyonunu da, heyecanını da arttırdı.

Adaya veda eden tüm isimlere tek tek yarışmada başlayan bu yeni dönemi sorduk. Tabii evden eve görüntülü konuşarak. İşte o isimlerden ilki, Derya Can Göçen…

Barış’ın başına gelenleri çok iyi anladığını söylüyor Derya. Çünkü Ünlüler takımının kendisine uyguladığı mobbing’i, şimdi de Barış’a yaptıklarını anlatıyor. İşte Derya’nın o samimi açıklamaları…

“ÜNLÜLER’DE AŞIRI EGO VE MOBBING VAR”

“Keşke benim de Gönüllüler takımına geçme fırsatım olsaydı. Barış, Ünlüler’de çok mutsuzdu, tıpkı benim gibi. Çünkü Ünlüler takımında garip bir şey var…

Hiçbirine kötü insan diyemem ama aşırı egolular!

Kazanmak için her şey mübah diyorlar!

Ve ‘mobbing tim’ dediğim bu insanlar finale gitmek için güçlü gördüklerini takımdan soyutluyorlar…

Ve benden sonra Barış’a da mobbing uyguladılar. Ama Barış bu kişilere meydan okuyup, onları yenmek için geçti karşı takıma. Bu açık ve net.”  

“SÜREKLİ GÜNAH KEÇİSİ ARIYORLAR”

“Ünlüler sırasıyla günah keçisi aradılar. Önce ben oldum. Sonra Barış. Mantıklı hiçbir bahaneleri yok aslında. Mert birine kulp buluyor, diğerleri de onu onaylıyor. ‘Suratsız’ diye bir insana bahane bulamazsınız. Kim gülüyor ki adada? Eğlenmeye değil, hayatta kalmaya gidiyorsun oraya. Sanki Mert, Sercan ya da Elif çok mu gülüyor? Bunlar hep bahane. Barış da sorun yoktu. Gayet nazik, efendi ve dürüst bir çocuk.”

“ELENMEDEN ÖNCE KONUŞTUM ONUNLA”

“Elenmeden önceki akşam Barış’la yalnız konuşma fırsatım olmuştu. Ve ona, “Mert sana da sürekli sesini yükseltmeye başladı, neden tepki vermiyorsun?” diye sormuştum. O da, şu an gözlem yaptığını, beklediğini ve sabrettiğini söylemişti. İnsan orada tutunacak bir dal arıyor. Konuşmak, dertleşmek istiyor. Bana göre, Barış’ın Ünlüler’de konuşacak arkadaşı kalmamıştı. Gücünü böyle bir takıma vermek yerine karşı takıma geçmeyi tercih etti. Ve Barış bu hareketi yaparak  bence finalde son 4’ü garantiledi.”

“ONUN CESARETİNE ŞAŞIRDILAR”

“Barış çok sessiz ve sakin. Ünlüler, onun bu kadar cesur davranarak karşı takıma geçmesine çok şaşırdılar. Ancak bu sefer de, “biz zaten Barış’ı yazacaktık” dedi Sercan ve Mert. Ve bu söylemleriyle ona karşı bir üstünlük kurmak istediler son kez.

Ancak Barış, Ünlüler takımını mat etti. Neden güçlü bir yarışmacıyı gönderesin ki takımdan? Yapılacak en saçma şey. Mesele şu; Sercan ve Mert’in rakibi olacaktı oylarda. Hep 1. geliyordu. Güçlü bir rakipti Barış onlar için. Sercan’ı sevmeme rağmen büyük hata yaptı. Adaletli olup, rakip görmeseydi Barış!ı çok daha iyi bir takım olabilirlerdi.”

“GÖNÜLLÜLER ÇIKIŞ YAPACAK”

“Öte yandan Barış, Gönüllüler takımının da çok işine yarayacak. Meryem’in gitmesiyle yerini dolduracak. Ancak Ardahan, Burak ve Yasin’in pek hoşuna gitmedi bu iş. Çünkü onlardan daha iyi birisi geldi takıma. Lider onlardı. Şimdi Barış lider olabilir diye düşünüyorlar. Aynısını Yunus Emre’ye de yaptılar. Ama Barış ve Emre onlara insan gibi davranıldığı sürece hırsları insanlıklarının önüne geçmeyecek insanlar. Umarım yanılırım ve kaynaşırlar. Çünkü hepsini seviyorum.”