Survivor 2020'den elenen Derya, Acunn.com'a itiraf etti: "Öyle bir bağırdı ki, süt dökmüş kediye çevirdi onu"

O, tek nefesle 112 metre dalabiliyor. Serbest dalışta 10 dünya rekoru ve 60’ın üzerinde Türkiye rekoru var. Evet, Survivor 2020’de Ünlüler takımında mücadele ederken elenen Derya Can Göçen’den bahsediyoruz. Yarışmadan sonra ilk kez Acunn.com’a konuşan Derya’nın anlattıkları çok konuşulacak gibi.

Yayınlanma Tarihi: 19.03.2020 12:25
Değiştirme Tarihi: 20.03.2020 13:36
Survivor 2020'den elenen Derya, Acunn.com'a itiraf etti: 'Öyle bir bağırdı ki, süt dökmüş kediye çevirdi onu'

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com) 

10 dünya rekoru olan Derya Can Göçen, başka bir kulvarda sınırlarını denemek için Survivor 2020’ye katıldı. Ve Survivor’ı şöyle tanımlıyor, “Dünyanın en zor yarışması. Fiziken ve ruhen büyük bir savaş.”

Sınırlarını aşmak için katıldığı yarışmada bu hedefine ulaşamadığını belirten Derya, “Çünkü 4 yaşındaki kızım Helen ve 9 yaşındaki oğlum Poyraz’a olan özlemim bunu zorlaştırdı. Keşke biraz daha büyük olsaydı evlatlarım” diyor.

Survivor 2020’den elenme nedeni konusunda ise çok net, “Kendim istedim.” Bunu itiraf ettiği için çok eleştiri alacağının farkında olan Derya, “Arkadaşlarımın çoğu ben istediğim için adımı yazdı. Hatta defalarca şunu söylediler bana, “Emin misin? Vicdan azabı yaşamak istemiyoruz sonra.” Ama yine de yazmalarını söyledim ve yazdılar.”

Elendikten sonra gelişen duruma da çok güldüğünü söyleyen Derya, “Kendi isteğim olmasına rağmen bunu kendileri yapmış gibi gösterdiler. Böbürlendiler. Sevenlerim mutsuz olduğum için bana oy atmadı” diyerek destekleyen herkese teşekkür ediyor.

“ÇATIR ÇATIR ALIRDIM ŞAMPİYONLUĞU!”

Bir daha olsa yine Survivor’a gitmekten büyük keyif alacağını da belirten Derya, “Önce bir güzel psikoterapi alır ve kızım biraz daha büyüdüğünde giderdim ama. Parkur bazlı egzersizler de yapardım. Performansımın yaşla kesinlikle alakası yok. Sürelerime bakarsanız görürsünüz. Atışlarda motivasyon çok önemli. Ben de motivasyon gitmişti. Kaybedince sizi yargılayanlar varsa etrafınızda, iş daha da zorlaşıyor. Oyunu kaybediyorduk ve ben yarışmasam bile suçu bana atıyorlardı. Komedi gibi. O yüzden motivasyon depolayıp gider ve çatır çatır alırdım şampiyonluğu” diyor.

“ADADAKİ İLİŞKİLER ÇIKARA DAYALI”

Adada çıkara dayalı ilişkilerin olduğuna vurgu yapan Derya, “Üzülseniz, kimsenin umrunda olmuyor. Mesela vertigo yaşamıştım. Takımdakilerden bazıları ‘gelmeseydin o zaman’ demişlerdi. Çok üzücü.”

“TAKIM RUHU YOKTU! EN SORUNLU YARIŞMACILAR…”

Derya’ya göre mücadele ettiği Ünlüler takımında bir takım ruhu yok. Herkes birbirinin açığını arıyor ve birkaç kişinin liderliği altında yaşıyor. Kendisini lider görenlerin emirlerine uymadığı için günah keçisi ilan edildiğinin altını çizen Derya, “Başta beni, sonra Erman’ı ve İrem’i dışladılar. Yarışları kazansak bile sürekli laf soktular. Balık tutarak onları öyle bir doyururdum ki ama yapmadım, haketmediler. En sorunlu yarışmacılar kim biliyor musunuz? Mert ve Aycan. Sercan ise en sorunsuz, iyi bir karakter.

“AYCAN’LA ÖZEL EŞYALARIMI BİLE PAYLAŞTIM”

Oysa kendisinin uyumlu bir tavır sergilediğini söyleyen Derya, “Hatta başta bana en büyük mobbing’i uygulayan Aycan ve ona uyan Elif’le en özel eşyalarımı bile paylaşmıştım. Yine olsa yine paylaşırım. Çünkü ben vicdanlıyım. Oysa onlar vicdan ve merhamet duygularını kaybetmiş. Huzursuzluğun adı Mert ve Aycan’dı benim için. Hatta Aycan sürekli küfürkü konuşuyor. Seyircilerin duymadıkları da var. Kızın içinden bir anda canavar çıkabiliyor. Şimdi ise Elif’le kavga etmeye başladı. Zamanında ikisi bir olup, benim en güçlü yarışmacılarla yarışmamı istiyorlardı ve ben buna karşı çıkıyordum. Şimdi kendileri aynı sorunu yaşıyor.”

“MOBBING VE KÜFÜR BENİ ŞOK ETTİ”

Adada kendisine şok geçirten durumların yaşandığını söylüyor Derya. En ilgincinin ise Aycan’ın kendisine küfür etmesi olduğunu belirtiyor, “O küfürü duyunca şok geçirdim. Her yerde kamera varken, nasıl bunu yapabilir? Mobbingler ve üstüne küfür çok ayıp ettiler bana. Bence Aycan yaptığına ileride pişman olacak. Herkes onu küfürcü Aycan olarak konuşuyor. Şampiyon bile olsa kaç yazar bu saatten sonra” diyor.

“KENDİNİ PARLATMAYA ÇALIŞIYOR…”

Elif’e de değinen Derya, “Çok hırslı. Hırsı içini yiyip bitiriyor. Bu yüzden şu aralar Aycan’la bile tartışıyor oyuncu seçimi konusunda. Sadece kendi yıldızını parlatmaya çalışıyor. Aslında özünde iyi biri. Ama hırsı ona yanlış yaptırıyor.”

“MERT KRALİYETİ VAR ORADA”

Mert’in de iyi bir insan olduğunu ancak açlığın onu bambaşka birine dönüştürdüğünü söyleyen Derya, “Bence yaptıklarının farkına çıkınca varacak. Baskın karakterini önüne geçilmez bir despotlukla yürütüyor. Ersin abiyi çok seviyorum ama ağırlığını koyamıyor. O da Mert kraliyeti altında.”

“UMUDUM BİR YARIŞMACIDAN YANA”

Sercan ve Parviz’in iyi insanlar olduğunu sözlerine ekleyen Derya, “Asıl umudum Barış. Ama onun da kafası karışık. Gönlümde şampiyon olmasını istediğim iki yarışmacı var; Cemal Can ve Yunus Emre. Hele Yunus Emre çok efendi çocuk. Ona da bana yaptıkları gibi mobbing uygulamaya çalıştılar ama halk her şeyi görüyor. Ve şunu da söylemeliyim, Uğur ve Erman kalsaydı her şey çok daha farklı olurdu. Uğur, Mert’in bağırmalarına öyle bir tepki vermişti ki, süt dökmüş kediye döndürmüştü Mert’i. Eğer Uğur gitmeseydi, ben hala adada olurdum. Bu çok net” diyor.