Sumru Yavrucuk ’Shirley’ ile İzmir ve Bodrum’da

Sumru Yavrucuk ’Shirley’ ile İzmir ve Bodrum’da

Oyuncu Sumru Yavrucuk, tek kişilik komedi oyunu ’Shirley’ ile 25 Ağustos’ta İzmir Bornova’da, 27 Ağustos’ta Seferihisar’da ve 29 Ağustos’ta ise Bodrum’da seyircisiyle buluşacak.

Willy Russelll’in Shirley Valentine adlı oyunundan "Shirley" ismiyle Türkçe’ye uyarlanan oyun tüm komedi unsurlarının, müziklerinin, seyirciye yaşattığı keyifli atmosferin yanı sıra potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş, ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor. Tek kişilik müzikli bir komedi oyunu olan Shirley, başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla sahneleniyor. Çok sayıda tiyatro ödülünün sahibi Yavrucuk, Shirley’nin yönetmenliğini de üstlenirken, aynı zamanda oyundaki tüm karakterleri sahnede tek başına canlandırıyor. Tebdil-i Mek?n Prodüksiyon Tiyatrosu ve Özkaya Organizasyon tarafından sahneye taşınan oyunun çevirisi Evren Ercan, dekor tasarımı Nurdan Aliyazıcıoğlu, ışık tasarımı ise Yakup Çartıktarafından gerçekleştirildi.

 25 Ağustos’ta Bornova Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayacak olan yaz turnesi, 27 Ağustos’ta Seferihisar Sığacık Kaleiçi ve 29 Ağustos’ta Bodrum Kale’deki seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunların başlama saati 21.00 olacak.

 OYUNUN KONUSU
 Çekilmez hayatını mizah yoluyla eğlenceli hale getirmeye çalışan 42 yaşındaki Shirley bir zamanlar hayalleri, tutkuları, umutları olan bir kadındır. Toplumun ona yüklediği rollerin hepsini yerine getirmiş; çocuklarını büyütmüş, hayatını kocası ve çocuklarına adamış ancak kimseyi memnun edememiştir. Her günün birbirini tekrar ettiği, gençlik düşlerinden günbegün daha da uzaklaştığı bu monoton hayatın içinde sıkışıp kalan Shirley, dertlerini, hayallerini, korkularını sadece mutfağın duvarıyla paylaşmaktadır. Bir gün duvar dışındaki tek arkadaşı Jane ona bir tatil hediye eder. Bu seyahat onun için yalnızca rotası Bodrum’a çevrilmiş bir tatil anısı olarak kalmayacak, ruhunun yeniden dirilip kim olduğunu hatırladığı macera dolu bir yolculuğa dönüşecektir. 

 Tiyatro literatürünün en başarılı kadın oyunları arasında anılan ve dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenen "Shirley", yaz turnesinin ardından eylül ayından itibaren yeniden

 İstanbullu tiyatroseverlerle buluşmaya devam gelecek.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 22/08/2016 13:26:33

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin