Güzel Köylü'den kovulan Su Kutlu ile ilgili flaş açıklama

Güzel Köylü dizisinin yönetmeni oyuncusunu neden kovduğunu açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 12.04.2015 14:37
Değiştirme Tarihi: 12.04.2015 15:43
Güzel Köylü'den kovulan Su Kutlu ile ilgili flaş açıklama

Çekimleri Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde yapılan Güzel Köylü dizisinde Sude karakterini canlandıran 24 yaşındaki Su Kutlu Muğla’da bir barda çıkardığı olayların ardından diziden ihraç edildi.

 

Güzel Köylü dizisi yönetmeni Mustafa Şevki Doğan yaptığı açıklamada, oyuncusunu neden kovduğunu anlattı:

 

Son olarak dizimizde oynayan Su Kutlu arkadaşımızın başından bir mesele geçmiş, bu bizim bilgimizin dışında kendi bireysel saatlerinde yani iş dışında bir mekânda alkol alırken bazı tatsız olaylar yaşanmış ve bazı tatsızlıklar yaşanmış. Su Kutlu ortamda olmaması gereken, ortamda yapılmaması gereken bir takım şeyler yapmış, herhangi bir mesele yaşamadığımız, kurallara uyulursa yaşanmayacak bir mekânın kapatılmasına sebep olmuş. Öyle ya da böyle bu konuda mekânın ve mekân çalışanlarının bence haksızlığa uğradığını düşünüyorum.

 

Bu olayın Güzel Köylü dizisinin çalışanları ve diğer oyuncuları ile hiçbir alakası yoktur. Bu konuda ben yönetmen olarak, yapımcı olarak olay olduktan sonra duyduk, yapımcımızla olay olduktan sonra duyduk. Altını çizerek tekrar söylüyorum biz hiçbir şekilde, hiçbir makama mekânın kapatılması için ya da Su Kutlu’nun cezalandırılması için herhangi bir istekte bulunmadık. Burada biz mağdur olmuş o mekânın çalışanlarının yanındayız. Bu yüzden Su Kutlu arkadaşımızı şuanda çekim yaptığımız bölümün senaryosunun içinden çıkartıyoruz. Hem bize, hem Muğla’ya hem bu işin markasına zarar verdiği için onunla çalışmayı reddediyoruz. Para kazanırken yapılması gereken şey de duruşunu efendiliğini değiştirmemektir.

 

Bütün Muğlalılardan böyle bir şey yaşandığı için ben özür dilerim, bir daha da yaşanmayacağının garantisini veririm. O arkadaşımız artık aramızda olmayacak. Bir kişi yüzünden Muğla halkının mutsuzluğunu istemem. Ben bu kişiyi şu anda çektiğimiz bölümden çıkartıyorum.

 

Bu bize kan kaybettirse bile, reytinglere etkili olsa bile, yüz kişinin ve buna bağlı olarak bir köyün etrafında bu işten para kazanan insanların gırtladığından geçen helal parayı bile kaybetmek adına bu riski göze alarak ben bu kızı diziden çıkartıyorum. Benim için Muğla’nın huzuru bir kişiden daha önemli” dedi.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

İlgili Sayfalar: Magazin