Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Spotify açıkladı: Filmekimi'nde en çok bu şarkılar dinlendi

Spotify açıkladı: Filmekimi'nde en çok bu şarkılar dinlendi

16 Ekim'de sona eren Filmekimi hafızalarda unutulmaz kareler, kulaklarda da eşsiz melodiler bıraktı. İşte son Filmekimi maratonunda rastlayıp listemize ekleyeceğimiz muhteşem şarkılar...

19.10.2016 11:57

2002 yılından itibaren İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından her yıl gerçekleştirilen Filmekimi’ne soundtrack’leri ile üç film damgasını vurdu.

 

American Honey
Andrea Arnold’un yönetmen koltuğuna oturduğu ve günümüz Amerikan gençliğini anlattığı American Honey, Cannes Film Festivali’nde de çoğu eleştirmen tarafından övgü almıştı. “Z Kuşağı için Easy Rider” kıvamında olan film,  aynı zamanda Filmekimi’nin en çok dinlenen soundtracklerine sahip. Filmin soundtrackleri arasında yer alan Rae Sremmurd’un No Type adlı şarkısı Spotify üzerinden 150 milyonun üstünde dinlenirken, Sam Hunt’un Take Your Time ve Medeintyo’nun UberEverywhere adlı şarkıları da Spotify verilerine göre dinlenme sayısı 100 milyona yaklaşan soundtrackler arasında.

HEM FİLMİ HEM SOUNDTRACK'İ DİKKAT ÇEKTİ
Nocturama Filmekimi’nde soundtrackleri ile öne çıkan bir diğer film ise Betrand Bonello’nun terör konusunu işlerken alışkın olmadığımız bir Paris portresi çizdiği filmi Nocturama – Paris Yanıyor. Filme damgasını vuran iki şarkıdan ilki Blondie’den Call Me, diğeri ise Chief Keef ve Lil Reese’in birlikte seslendirdiği I Don’t Like. Her ikisinin Spotify üzerinden dünlenme oranı 30 milyona dayanmış durumda.

 

Outlaw State of Mind 
Son olarak “İki Eli Kanda” olarak Türkçe’ye uyarlanan David Mackenzie’nin modern western filmi Hell and High Water da soundtrackleri ile adından söz ettiren filmler arasında. Müziklerini Nick Cave ve Warren Ellis’in yaptığı filmde Spotify verilerine göre dinlenme sayısı milyonu aşan şarkı ise Chris Stapleton tarafından seslendirlen Outlaw State of Mind.
 


BİR DE BUNLARI DİNLEYİN 
Filmekimi geride kalırken filmler ve müzikler hala konuşulmaya devam ediyor. Biz de festivalin ardından filmlerin unutulmaz soundtrackleri için size bir öneri listesi hazırladık. Spotify üzerinden rahatlıkla dinleyebileceğiniz soundtrack önerilerimiz şöyle:

 

1) No Type / Rae Sremmurd (American Honey)2) Take Your Time/  Sam Hunt (American Honey)3) UberEverywhere / Medeintyo (American Honey)4) Call Me / Blondie (Nocturama)5) I Don't Like ft. Chief Keef & Lil Reese (Nocturama)6) Outlaw State of Mind / Chris Stapleton (Hell and High Water)7) Land of All / Woodkid (Desierto)8) Oh Lord / Gucci Mane and Lil Wayne (The Birth Of a Nation)9) Go Tell ‘Em / Vic Mensa (The Birth Of a Nation)10) Home Is Where It Hurts / Camille (Juste la fin du monde)

Yorumlar | 0
üye profil