Sosyal medyada o sözleri tepki çekmişti... Demet Akalın özür diledi!

Yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Demet Akalın'ın, koronavirüs pandemisi nedeniyle 17 günlük kapanmanın öncesinde tatile giden vatandaşlar hakkındaki açıklamaları büyük yankı uyandırdı. Akalın, tatil beldelerine giden vatandaşlarla ilgili, "Kimse 'param yok' demesin. Vallahi herkesin Bodrum'da evi var" ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medyada tepki toplayan şarkıcı, eleştirilerin ardından özür diledi.

Yayınlanma Tarihi: 01.05.2021 09:39
Değiştirme Tarihi: 01.05.2021 09:39
Sosyal medyada o sözleri tepki çekmişti... Demet Akalın özür diledi!

Ünlü şarkıcı, "2 milyona yakın vatandaşımız tatil beldelerine ve memleketlerine gitti. Kimse 'param yok' demesin. Vallahi herkesin Bodrum'da evi var" ifadelerini kullandı. Akalın'ın bu sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Akalın'ın açıklamasına meslektaşı Rober Hatemo'dan da cevap geldi. Hatemo, "Yani 'susayım' diyorum ama bir yere kadar... Bir de emir kipiyle cümle kuruluyor, daha deli oluyorum. Sırf fatura ve KDV'leri ödeyebilmek için arabamı, saatimi sattım. Yanlış düşünüyorsun arkadaşım, Türkiye 2 milyon değil!" ifadelerini kullandı.

Tepkilerin büyümesinin ardından ünlü şarkıcı özür diledi. Instagram hesabından açıklama yapan Akalın, "Hepimiz gibi ben de o kalabalık Bodrum trafiğine sinirlenip söyledim lafı! Evde oturanları asla kastetmedim ama kuliste konuşur gibi konuşmuşum, çok özür" dedi.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle, geçtiğimiz perşembe günü saat 19.00'da başlayıp 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00'e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi büyükşehirlerde yaşayanlar, turizm merkezi Bodrum'a akın etmişti.