Son zamanların en sert tartışması! Deniz Akkaya ile Sevda Türküsev neredeyse birbirine giriyordu...

Uçankuş TV’de yayınlanan Canlı Masa programında son yılların en sert canlı yayın kavgalarından biri ekranlara yansıdı. Kadına şiddetin konuşulduğu programda yaşam koçu ve danışmanlık yapan Sevda Türküsev, "Görücü usulü evlilik azalınca şiddet arttı" deyince model Deniz Akkaya buna sert bir şekilde tepki gösterince ortalık bir anda karıştı.

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2020 13:57
Değiştirme Tarihi: 21.10.2020 13:57

Görücü usulü evliliği destekleyen ve bunu savunan Sevda Türküsev, görücü usulü evliliklerin azalmasının kadına şiddete davetiye çıkardığını söyleyince kavganın fitilini ateşledi ve Türküsev, Deniz Akkaya da buna sert biçimde karşı çıkınca stüdyo bir anda birbirine girdi.

Sevda Türküsev, “Görücü usulü evlilik bitti ve serbest yaşama flörtlere onlara bunlara başlandı. Bununla da kadına şiddet ve cinayet arttı." ifadelerini kullanırken Deniz Akkaya da buna cevaben "İnsanlar birbirini tanıyacak, flört edecekler. Tabii ki de iki kişi birbirine uyumlu mu diye birbirine bakacak. Benim anam babam benim gideceğim adamın huyuna değil malına bakar. Ben böyle bir şey kabul edemiyorum. siz görücü usulü ile evlilik gibi kötü bir şeyi nasıl desteklersiniz bu masada" deyince Türküsev "Ne alakası var" diye cevap verdi.


"GÖRÜCÜ USULÜ GİBİ BİR AVAMLIĞI DESTEKLEYEMEM"

Deniz Akkaya sonrasında "Bu toplum uzaya roket göndermesi gerekiyor bunları konuşmak değil" diye ekledi. Türküsev de Akkaya'nın bu söylediğine " Yolluyoruz İHA'ları SİHA'ları yaptık" diyerek cevap verdi.

Akkaya sonrasında "Sizin eskiden böyle bir şey yok demeniz çok trajikomik. Görücü usulü evlenmek kadar kötü bir şeyi nasıl desteklersiniz? Görücü usulü gibi bir avamlığı ben destekleyemem.'' dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"SİZ EVLİLİK ÖNCESİ İLİŞKİYİ ÖNEREN BİR İNSANSINIZ"

Türküsev de "Deniz hanım siz desteklemiyorsunuz diye bu ülkenin bu değerine laf söyleyemezsiniz. Siz evlilik öncesi ilişkiyi öneren bir insansınız ben de bunu desteklemiyorum" diyerek Deniz Akkaya ile tekrar tartıştı. Akkaya da buna karşılık "Senin dediğin görücü usulünde kadına fikri sorulmuyor. Bu adamla ben evleneceğim, ben yatağa gireceğim, ben çocuk yapacağım buna niye anam babam karar veriyor? Yazıklar olsun, kız çocuklarını mahveden zihniyetler sizsiniz işte." şeklinde yanıt verdi.