Son olarak domuz gribi tedavisi gören Nilüfer'den üzücü haber: Akciğerinde mantar enfeksiyonu gelişti

Son olarak domuz gribi tedavisi gören Nilüfer'den üzücü haber: Akciğerinde mantar enfeksiyonu gelişti
Yayınlanma Tarihi: 25.02.2020 09:27
Değiştirme Tarihi: 25.02.2020 09:27

Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan Nilüfer'den bir üzücü haber daha geldi. Meme kanserini atlattıktan sonra domuz gribine yakalanıp tedavi gören Nilüfer'in, yapılan tetkikler sonucu akciğerinde mantar enfesiyonunun olduğu tespit edildi. 

DAHA önce meme kanseriyle savaşan ve hastalığı yenmeyi başaran Nilüfer, geçtiğimiz ocak ayında da domuz gribi teşhisiyle hastaneye yatırılmıştı. Daha sonra yapılan tetkik ve testlerde sanatçıya akciğerde üreyen ‘Aspergillus’ (mantar enfeksiyonu) teşhisi konuldu. Aspergillus’a domuz gribi hastalığının, sanatçının alerjik bir yapısı olmasının ve buna yönelik kullandığı ilaçların yol açtığı düşünülüyor.

YAZ BAŞINDA İYİLEŞMİŞ OLACAĞIM

Akciğerdeki mantar enfeksiyonları tamamen yok olabilen, ancak uzun tedavi gerektiren bir rahatsızlık. Bu nedenle Nilüfer, tüm zamanını evinde dinlenerek geçiriyor ve tedavisine de evinde devam ediyor. Sevenlerinin merakını gidermek için bir açıklama yapan sanatçı, şöyle dedi: “Rahatsızlığım süresince bana moral veren, sevgilerini ve güzel dileklerini yollayan dostlarıma, sevenlerime ve takipçilerime çok teşekkür ederim. Bu destek benim için çok kıymetli. Umarım yaz başında yine yeni yeniden iyileşmiş olarak karşınızda olacağım.”

Nilüfer, daha önce rahatsızlığı nedeniyle 25 Nisan’a ertelediği Bostancı Gösteri Merkezi konserini son doktor kontrollerinin ardından iptal etti.