Son dakika: Usta oyuncu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti!

Gelen son dakika haberine göre, usta oyuncu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti. Bir döneme damga vuran Bizimkiler dizisinde Abbas karakterine hayat veren Hikmet Karagöz'ün vefat haberi, sanat dünyasını yasa boğdu.

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 10:34
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 10:35
Son dakika: Usta oyuncu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti!

Sanat dünyası Hikmet Karagöz'ün ölüm haberiyle adeta yasa boğuldu. Ressam, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Hikmet Karagöz, hayatını kaybetti.

Kızı Zeynep Karagöz, babasının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Karagöz şu ifadeleri kullandı:

Babişkom, Hikmet Karagöz bugün son yolculuğuna çıktı... Bu kez dönüşü yok; ardından tebessümler, kadehler ve anılar, sohbetler yakışır. Korona nedeniyle cenaze töreni olması mümkün gözükmüyor. Hatrına şerefe...

HİKMET KARAGÖZ KİMDİR?

Hikmet Karagöz, (d. 1946, Vezirköprü, Samsun) Ressam, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

1962-1963 yıllarında Eminönü Halkevi'nde amatör olarak tiyatroya başlayan sanatçı, 1964'te Küçük Sahne Ulvi Uraz Tiyatrosu'nda profesyonel oldu. 1974 yılında Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'la TV yapımlarında rol almaya başladı. Sinemaya geçişi "Faize Hücum" filmiyle 1982'de oldu. Bizimkiler dizisindeki abbas rolüyle geniş kitlelerce tanındı. 1986'dan bu yana ağırlıklı suluboya olmak üzere resim yapıyor. Profesyonel olarak resim yapıyor ve sergiler açıyor.