Son dakika: Usta oyuncu Devrim Parscan hayatını kaybetti!

Gelen son dakika haberine göre, Kurtlar Vadisi, Bizim Aile ve Çiçek Taksi başta olmak üzere birçok diziyle adını duyuran usta oyuncu Devrim Parscan hayatını kaybetti. 83 yaşında hayatını kaybeden Devrim Parcan'ın yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi: 24.11.2020 14:21
Değiştirme Tarihi: 24.11.2020 14:21
Son dakika: Usta oyuncu Devrim Parscan hayatını kaybetti!

Gelen son dakika haberine göre, usta oyuncu Devrim Parscan hayatını kaybetti. Oynadığı diziler ve oyunculuğuyla birçok kişinin sevdiği isim olan Devrim Parsçan 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Bugüne kadar 'Kurtlar Vadisi', 'Bizim Aile', 'Çiçek Taksi' ve 'Kurtuluş' başta olmak üzere 100'e yakın dizi ve sinema projesinde yer alan Devrim Parscan, 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. Devrim Parscan'ın yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle vefat ettiği öğrenildi.

Acı haberi Oyuncular Sendikası Twitter hesabı duyurdu: Meslektaşımız Devrim Parscan hayatını kaybetti. Çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Başımız sağ olsun.

Usta oyuncu Devrim Parscan uzun yıllar Şehir Tiyatroları bünyesinde birçok oyunda rol aldı. Parscan oyunculuğun yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yapmıştı.

DEVRİM PARSCAN KİMDİR?

Devrim Parscan (d. 23 Temmuz 1937, Ankara), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Sanat hayatına tiyatro ile başlayan Parscan, uzun yıllar Şehir Tiyatroları bünyesinde birçok oyunda rol almıştır. 2003 yılında emekli olan sanatçı, ayrıca sinema ve dizi filmlerde de oynamıştır. 2003-2004 yılları arasında Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Orhan karakteri ile tanındı. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Devrim Parscan, yüzlerce filmde seslendirme yapmanın yanı sıra,yine sayısız filmde dublaj yönetmenliğini üstlenmiştir. Halen bir duayen sanatçı olarak her gün birçok dizi, belgesel ve sinema filminde dublaj ve seslendirme yaparak çalışmaktadır.