SON DAKİKA | Ünlü şarkıcı Oğuz Yılmaz hayatını kaybetti

Ankara oyun havalarının usta ismi Oğuz Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Oğuz Yılmaz'ın vefatıyla ilgili Instagram hesabından yapılan açıklamada, "19.05.2021 tarihinde, ülkemizin yetiştirdiği büyük üstat, yüreği temiz insan Oğuz Yılmaz'ı kaybetti. Mekanı cennet olsun' ifadeleri kullanıldı. Yazdığı ve söylediği şarkılarla Türkiye'de milyonlarca kişinin dinlediği bir isim olan Oğuz Yılmaz, 53 yaşındaydı. 

Yayınlanma Tarihi: 19.05.2021 19:32
Değiştirme Tarihi: 19.05.2021 19:56
SON DAKİKA | Ünlü şarkıcı Oğuz Yılmaz hayatını kaybetti

Ankara oyun havalarıyla tanınan Oğuz Yılmaz'dan acı haber geldi. Son dakika haberine göre Ankaralı usta şarkıcı geçiridği kalp krizi sonucu 53 yaşında hayatını kaybetti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Oğuz Yılmaz'ın vefat haberi sonrası sosyal medya kullanıcıları pek çok paylaşımda bulunurken, Yılmaz'ın ölümüyle ilgili duydukları üzüntüleri de bu paylaşımlarda dile getirdiler. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Oğuz Yılmaz son röportajında, koronavirüs salgını nedeniyle zararda olduğunu söyleyip, 'Ama hiçbir kazan sağlıktan önemli değildir' ifadelerini kullanmıştı. 

Öte yandan Oğuz Yılmaz'ın yeni albüm hazırlığı içerisinde olduğu da ifade edildi. 

OĞUZ YILMAZ KİMDİR? KAÇ YAŞINDA

Oğuz Yılmaz kimdir? Sosyal medyada ve internette şu an en çok aratılan isimlerin başında yer alan Oğuz Yılmaz, 25 Ekim 1968 Ankara doğumludur. Oğuz Yılmaz 53 yaşındadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği müzik yarışmalarına küçük yaşlarda girerek müziğe adım atan Oğuz Yılmaz, 1989 yılında "Duydun mu? - Bi Denem" adında, ilk albümünü yayınlamıştır ve yaptığı bu şarkı satış rekorları kırmıştır.

1991 yılında yaptığı anlaşmayla Kazan Plak'la anlaşma yaparak 10’a yakın albüme imza attı. 1993' te 'Çarşı Çakalı', 1994’ te 'Vurgunum Sana', 1995 yılında 'Zilli Dilek', 1996 yılında 'Nazlı'mı Beklerim', 1997 yılında 'Keriman' gibi albümlere imza attı.

1999 yılında 'Usta' albümünü yayınladı. Bu albümünde yer alan parça 'Bas Bas Paraları Leyla’ya Türkiye’de ve Avrupa’da büyük ilgi gördü. 2003 yılında 'Gördün mü?' albümü ile tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı.

OĞUZ YILMAZ EVLİ Mİ? KAÇ ÇOCUĞU VAR?

'Çekirge ve Gördün mü?' gibi hit şarkılara imza attı, Çekirge parçasıyla çocukların büyük beğenisini kazandı. 2004 yılında kendi müzik şirketiyle yoluna devam eden Oğuz Yılmaz 'Yılmazlar Plak Şirketini' kurdu. Oğuz Yılmaz ayrıca kızı Sude'yle 'Uğur Böceğim' şarkısını düet yaptı. Oğuz Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Sayfalar: Magazin