Somer Şef'in 'Pastacılar kralı' dediği MasterChef Furkan'dan büyük hata: Mahvettim

MasterChef Türkiye'nin yeni bölümünde MasterClass heyecanı yaşandı. Her bölümüyle izleyiciyi ekran karşısına kilitleyen MasterChef'te 23 Eylül yeni bölümünde yarışmacılar, MasterChef Türkiye şeflerinden çok özel teknikler öğrendi. 3 şeften de sırasıyla bir şeyler öğrenip bunu deneyen yarışmacılar, 3 etaptan oluşan MasterClass'ta ödülü kazanmak için mücadele etti. Eleme usulüyle ilerleyen MasterChef MasterClass'ta, son dörde kalıp final etabında yarışan isimlerden MasterChef Furkan'ın büyük hatası herkesi şaşırtmayı başardı. Somer Şef'in 'Pastacılar kralı' olarak bahsettiği Furkan, MasterChef son bölümündeki hamlesiyle çok konuşuldu. 

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2020 10:52
Değiştirme Tarihi: 24.09.2020 10:52

MasterChef'te kim kazandı? 23 Eylül MasterChef MasterClass ödülünü kim aldı? İşte bu soruların cevapları, MasterChef son bölümüyle birlikte yanıtını buldu. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yarışmacılara MasterClass veren şefler, yarışmacılara meslek hayatları için belki de sonsuz kadar kullanacakları püf noktalarını anlattı. Ancak bu hafta 3 etaptan oluşan MasterClass'ın ilk 2 etabını başarıyla geçen yarışmacılardan MasterChef Furkan'ın final etabındaki haraketi herkesi şaşırttı. 

MasterChef Türkiye MasterClass bölümünün ilk etabında, Mehmet Şef MasterChef yarışmacılarına tabak süsleme tekniklerini gösterdi ve deniz tarağını en iyi süsleyen yarışmacılardan 8'in 2. tura çıkacağını açıkladı. MasterClass 2. turda Danilo şef yarışmacılara hamburger ekmeği  yapımını anlatıp, onlarla birlikte ıslak hamburger pişirdi. Bu etapta başarılı olan 4 yarışmacı ise 3. yani final etabına çıktı. MasterChef yarışmacıları burada Somer Şef'in anlattığı Pavlova tatlısını yapmaya çalıştı. MasterClass'ta en iyi tatlıyı yapan isim MasterChef Eray oldu. 

MASTERCHEF MASTERCLASS FİNAL ETABINDA BÜYÜK ŞOK

MasterChef'in bu sezon dikkat çeken isimleri arasında yer alan MasterChef Furkan, Pavlova yapımı sırasında pudra şekeri yerine, nişasta unu döktü. Hatayı fark eden Somer Şef, tüm yarışmacılara seslenerek, 'Arkadaşlar, pastacılar kralı size bir şey söyleyecek şimdi. Nasıl yaptığını anlatsana bir bize? Furkan 'Out'. Furkan taça çıktı.' dedi. Furkan ise, 'Pavlova'yı daha önceden çalışmıştım. Pavlova yaptığımıza çektiğimizde ufak bir şanssızlık yaşadım. Pudra şekeri yerine nişasta koydum ve mahvettim' diyerek kendini savundu.