Sokakta yürüyen yaşlılar için 'Geberin hepiniz' diyen Kerimcan Durmaz hakkında karar belli oldu

Koronavirüs salgını sonrası 65 yaş üzeri vatandaşlara yönelik getirilen kısıtlamalar nedeniyle, salgının başında tepki çeken bir video çekip sosyal medya hesabından paylaşan Kerimcan Durmaz, 'Geberin hepiniz' ifadelerini kullanmıştı. Kerimcan Durmaz'ın bu sözleri üzerine açılan davada karar belli oldu. Geçtiğimiz aylarda ABD'ye yerleşen Kerimcan Durmaz, geri geldiği Türkiye'de 'Geberin hepiniz' dediği videoyla ilgili konuştu. 

Yayınlanma Tarihi: 24.12.2020 16:27
Değiştirme Tarihi: 24.12.2020 16:27
Sokakta yürüyen yaşlılar için 'Geberin hepiniz' diyen Kerimcan Durmaz hakkında karar belli oldu

Kerimcan Durmaz, 65 yaş üstü insanlar için skandal bir video paylaşımında bulunmuştu. Sosyal medyada uzun süre konuşulan Kerimcan Durmaz videosuyla ilgili dava açılmıştı. Yılbaşı için Türkiye'ye gelen Kerimcan, yaptığı açıklamada davayla ilgili son durumu açıkladı..

Koronavirüs salgının ülkemizde ortaya çıktığı ve yayılmaya başladığı günlerde, sokakta yürüyen yaşlı vatandaşlara "geberin hepiniz, biz gençler olarak devam edelim" diye bağırdığı görüntüler büyük yankı uyandıran Durmaz, tepkilerin odağında yer almıştı.

Uçankuş muhabirinin bu olayı hatırlatması üzerine sosyal medya fenomeni, "Dava sonuçlandı. Çok gereksiz ve saçma bir dava olduğunu sayın hakim bey de anladı ve beraat kararı aldım" dedi.

"O videoda ne demek istediniz?" sorusuna Durmaz, "Yani insanların duyarlı olup dışarı çıkmayarak virüsü yaymaması gerektiğine dikkat çekmek istedim ama yanlış tarafa çekildi. Şu an gayet iyiyim” dedi.

"65 yaş üstüne sokağa çıkmayın diyor ama kendisi Amerika'da parti yapıyor" eleştirileri hakkında sosyal medya fenomeni, "Benim için önemli bir geceydi, organize edilmesi gerekiyordu" diyerek, kendini savundu.

Kerimcan Durmaz, "Ayrıca o kutlamaya gelen herkese kapıda koronavirüs testi yapıldı" ifadelerini kullandı.