Sokakları İstiklal'e çıkan semt: Galata

Sokakları İstiklal'e çıkan semt: Galata

İstanbul'un bohem semtlerinden biri olan Galata tarihi yapısı ile görenleri adeta büyülüyor. Galata'da ki cafe ve restoranlarla semtin ruhunu yakalayabilirsiniz.

İstanbul'un en turistik semtlerinden biri olan Galata bugün pek çok mağaza, galeri, sinema, tiyatro ve tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Şehrin en otantik noktalarının başında gelen semt, Osmanlılar zamanında ticari bir liman konumundaydı. Bizanslılar'ın Pera diye adlandırdığı bölge, tarihi öneme sahip pek çok yıkılmış ve yeniden inşa edilmiş yapılara sahip. İstanbul'un rahat ve şık semtlerinin başında gelen Galata, semte adını veren meşhur Galata Kulesi ile anılır. Genovalılar tarafından yapılan kule, Osmanlı ve Bizanslılar tarafından restore edilmiş. İstanbul'u 360 derece izleyebileceğiniz kule tarihi yarımada manzarasıyla herkesi büyülüyor. İşte Galata gezi rehberi:

1. Nikol
Semtin en popüler caddelerinden biri olan Serdar-ı Ekrem Caddesi üzerinde bulunan Nikol, ambiyansı ile sizi içeri davet ediyor. Tasarım atölye konforunda olan mekan, sanat, moda ve yemek üçlüsünü bir araya getiriyor. Mekanın duvarlarında pek çok yetenekli sanatçının eser ve illüstrasyonlarını görmek mümkün. Mekanı farklı kılan bir diğer özellik ise mağazadaki her şeyin satılık olması, su içtiğiniz bardak da buna dahil.

2. Aheste
Serdar-ı Ekrem Caddesi üzerinde bulunan mimarisiyle ünlü Doğan Apartmanı'nın hemen altında bulunan bu kafe, doğal malzemelerin geleneksel yöntemlerle birleştiği tatlar sunuyor. Rum, Osmanlı, Çerkez ve Arap mutfağından pek çok lezzetin bir arada sunulduğu mekan, organik kahvaltısı ile de öne çıkmayı başarıyor.

3. Le Fumoir
Serdar-ı Ekrem'in üzerinde bulunan Georges Hotel'in teras katında konumlanan Le Fumoir, muhteşem tarihi yarımada manzarası ve seçkin lezzetleriyle övgüyü hakediyor. Fransız mutfağının en güzel lezzetlerini bir araya getiren restoranda yemek siparişine peynir tabağı ile başlamanızı tavsiye ederiz. Minimal bir tasarıma sahip olan restoran öğle ve akşam yemekleri için pek çok alternatif sunuyor.

4. Robin's
Duo Hotel'in teras katında bulunan Robin's şık bir yerde yemek yemek isteyenlerin semtteki ilk tercihleri arasında. Harika bir Galata Kulesi manzarasına sahip olan mekan, cam tavanı ile inanılmaz bir perspektif kazanmış. Fransız mutfağından örnekler bulabileceğiniz menüde, kaz ciğeri, kuzu pirzola ve patatesli ördek gibi lezzetler denenebilir. Sıcak ambiyansını konforla birleştiren mekan şık ve modern bir atmosfere sahip.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 29/09/2016 09:27:53

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin