Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sıla’nın Açıkhava konseri yapılmalı (Magazin Konseyi)

Sıla’nın Açıkhava konseri yapılmalı (Magazin Konseyi)

Erol Evgin’den Melek Baykal’a, Beren Saat’ten Genco Erkal’a son bir yılda açıklamaları yüzünden tepki görmeyen sanatçı kalmadı neredeyse. Bu listeye Sıla da eklendi...

15.08.2016 01:19

Magazin Konseyi; “Toplum olarak ünlü dövmeye meraklı mıyız?”, 
“Sıla’ya gösterilen tepkiler orantılı mı, orantısız mı?”, “Sanatçılar açıklama yaparken daha mı dikkatli olmalı?” sorularına yanıt aradı.

Melike Karakartal: Nabza göre şerbet verenler el üstünde tutuluyor ne yazık ki. “Aman şimdi tepki çekmeyelim” diyerek göze batmamak için bin takla atanlar mı yoksa düşüncelerini dile getirenler mi daha samimi, bunu sorgulamak lazım.

Sıla’ya gösterilen tepki orantısız. Sonuçta açıklamayaparken dikkatli olmaları gerekiyor, zira demek istemedikleri bir konu yüzünden kolayca linç edilebilirler.

Ömür Gedik: Hassas konular ve toplumsal tavırlarda sanatçılar açıklama yaparken bence iyi düşünmeli, tartmalı, öyle konuşmalı.

Sıla, Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne gelmeyebilir ama gidenlere karşı aldığı tavrı doğru bulmuyorum. Demokrasi ise mesele, Sıla’nın milyonlarca kişinin vatan sevgisiyle tek yürek olduğu, bayrak salladığı bir güne şov deme özgürlüğü varsa, onun bu tavrını doğru bulmayanların da kendisine tepki gösterme özgürlüğü vardır. 

Onur Baştürk: Toplum kendisinden azıcık farklı düşüneni dövmeye meraklı maalesef! Ünlüler de göz önünde olduğu için onlara daha çok yükleniliyor.

Keşke sadece tepki gösterilse, “Katılmıyorum” denilse. Küfür edilmese, tehdit edilmese insanlar... Bedel ödetiliyor ve kimse buna gıkını çıkarmıyor! Sıla’nın da başına gelen bu. Ve sanırım daha başlangıç yaşayacakları. O yüzden ona destek çıkmayan sanatçı arkadaşlarına yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor içimden.

Cengiz Semercioğlu: Ben diyorum ki Sıla bu lafı oradaki milyonlar için değil, şov yapan sanatçılar için söyledi. Yapımcılar ve şarkıcılar, “Onu da söyleyemez, o da ayıp” diyorlar. Müzik dünyasının içinden bir insanın müzik dünyasını eleştirmesi de mi yasak artık? Sıla’nın iptal edilen Açıkhava konseri mutlaka bu yaz yapılmalı...

BERKAY’IN EVLENME TEKLİFİ

Berkay ilk Açıkhava konseri sonrası sevgilisine evlenme teklif etti. Konseyin kadınları Berkay’ı alkışlarken, erkekleri çok sıradan buldu...

Cengiz Semercioğlu: Bana hiç sıcak gelmez bu işler. Ama Berkay’ın hayatının en önemli müzik olayı; Açıkhava’da konser vermiş. Ne yapsın, ikinci kez evlenme de teklif eder, konser sonrasında düğün de yapar.

Onur Baştürk: Çok sıradan. Çünkü seyirciler de artık evlenme teklif ediyor konserlerde. Yeni bir yanı yok. Ama yine de hoş bence.

Melike Karakartal: Kimileri sıradan bulabilir ama kadınlar üzerinde bir oylama yapsanız eminim çoğu bunun hoş bir jest olduğunu söyler.

Ömür Gedik: Berkay sahnede değil, konser sonrası yapmış teklifi. Güzel de olmuş bence. Ertesi günkü haber başlıkları düşünülerek yapılmış olsa da güzel bir anı. 

KİMLER TEPKİ ÇEKEN AÇIKLAMA YAPMADI Kİ?
Sıla: “Kesinlikle darbe karşıtıyım. Böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum” sözleri gerekçesiyle...

Erol Evgin:“Okumamış olanlar muhtarını seçsin, eğitimli olanlar belediye başkanını” sözleri gerekçesiyle...

Serra Yılmaz: Anthony Bourdain’in “Türk olmak nasıl bir şey?” sorusuna “Türküm ama benim suçum değil” yanıtını verdiği 

gerekçesiyle...

Füsun Demirel: Verdiği bir röportajda “Gerilla annesini oynamak istiyorum” dediği gerekçesiyle...

Beren Saat: Terör olaylarına tepki göstermeyip Amerika’dan evlilik yıldönümü fotoğrafı paylaştığı gerekçesiyle...

Genco Erkal: Kurban Bayramı için “Hiç sevmem bu bayramı, kanlı bayram, ilkel bayram” dediği gerekçesiyle...

Haluk Bilginer: “Erkeğin iktidarından nefret ediyorum. Tanrı diye bir şey varsa kadındır” dediği gerekçesiyle...

Melek Baykal: Yozgat’ta türbanlı kadınlarla çektirdiği fotoğrafı “150 yıl sonra geldiğimiz nokta” yorumuyla paylaştığı gerekçesiyle...

Cem Davran: “Çocuğu anne büyütür. Bırakın şu kariyer de yaparım triplerini” tweet’i gerekçesiyle...

Leman Sam: Kurban kesenle IŞİD’i aynı kefeye koyan paylaşımı gerekçesiyle...

Nurgül Yeşilçay: Burcu Çetinkaya için yazdığı “Sen özel okullarda oku. Kadın rallici ol, sonra türbana gir, Urfa’da bir aşiretle evlen” tweet’i gerekçesiyle...

SESİNİ ÖZLEDİK HARUN KOLÇAK
Prostat kanseri tedavisi gören Harun Kolçak hasta yatağında çektirdiği fotoğrafı hayranlarıyla paylaştı, konseyin beğenisini kazandı.

Onur Baştürk: Harun Kolçak’ın ilk albümündeki şarkılar hâlâ aklımda. Bu nefis sesli adamın bir an önce ayağa kalkıp şahane aşk şarkıları seslendirmesini bekliyorum. Sesini özledik Harun Kolçak!

Cengiz Semercioğlu: 61 yaşında Harun ve bir süredir tedavi görüyor. Tahminimden çok daha iyi gördüm fotoğrafta onu. Eminim en kısa sürede ayağa kalkıp şarkılarını da söyleyecektir.

Melike Karakartal: Harun Kolçak’a büyük geçmiş olsun. Paylaştığı fotoğrafta ne kadar aydınlık görünüyor, bu güzel bir haber. Kendi de biliyor bunu elbette, ruh hali yüksek olacak ki rahatsızlığını yenebilsin. Hayat her şeye rağmen güzel. Tüm kalbimizle yanındayız.

Ömür Gedik: Harun Kolçak, yoğun bakımda olduğu dönemde ilk tepkilerini dostlarının yolladığı sesli mesajlara vermişti. Şimdi iyi günlerini paylaşarak hem moral buluyor hem de sevenlerini mutlu ediyor. Böyle devam Harun...

Davetiyesiz Açıkhava dolmaz
Eskiden Açıkhava’da sahneye çıkmak önemli ve zorken, şimdi neredeyse tüm şarkıcılar orada konser veriyor. Peki bu konserler nasıl tıklım tıklım doluyor? Konsey, meseleyi araştırdı...

Onur Baştürk: Böylesi daha güzel, herkes konser versin tabii. Ama bazı konserlerin bilet satışıyla değil, dağıtılan davetiyelerle dolduğunu göz ardı etmemek lazım. Bir de sponsor firma da dağıtıyor, beyaz yakalılara indirim üstüne indirim yapıyor.

Ömür Gedik: Açıkhava konserlerinde ağır topların bile bilet satmakta zorlandığını bilmeyen var mı? Bilet satışı olayında durum bu kadar vahimken, neden konser veriyorlar demek yerine bu kadar uğraşıp konser yapanları alkışlamak lazım.

Cengiz Semercioğlu: Açıkhava’yı hele ki yaşanan olumsuzluklar sonrasında doldurmak herkesin harcı değil. Belediyelere verilen toplu davetiyeleri, toplu satışları hepimiz biliyoruz. Kimse kimseyi kandırmasın.

Melike Karakartal: Açıkhava ağır topların mekanı olmaktan çıkmadı, ağır top kavramı değişti. 90’larda, 2000’lerin ilk yarısında star deyince aklımızda oluşan resimle bugünkü bir değil. Şimdi değişik bir kitle de var onları izleyen yüzbinler de...

MORGÜL’ÜN GÖZLÜKLERİ Mİ YERLİTAŞ’IN GÖZLÜKLERİ Mİ?
Nur Yerlitaş, “Yılmaz Morgül gözlükleriyle beni taklit ediyor” dedi. Bu gözlük meselesi hakkında görüşlerinizi alalım. Hangisi daha iyi jüri üyesi; Yılmaz mı, Nur mu?

Onur Baştürk: Bu hadiseyi o başlattığı için (en azından ben ilk onda gördüm) Morgül’ün gözlükleri tabii. Yoksa her ikisinin de gözlükleri fena!

Melike Karakartal: Ben orijinal olanın Nur Yerlitaş olduğunu düşünüyorum. Moda kültürü olan o... Morgül’ün jüri üyeliği daha ziyade şova yönelik, Yerlitaş rehberlik de yapıyor, yol da gösteriyor, oyum ona.

Cengiz Semercioğlu: Bir müzik yarışmasında takılan gözlükleri tartışmak o yarışma için verilmiş en büyük cezadır diyorum, başka da bir şey demiyorum. İki isimden birini tercih etmem gerekirse, tabii ki Nur Yerlitaş...

Ömür Gedik: Hangisi daha iyi jüri üyesi bilemem ama yarışma programlarının popülerlikleri bu gözlüklerle ölçülecekse durum fena. Farklı görsellik tabii ki konuşturur ama TV programlarında biraz da yorumlar ve içerik öne çıksa diyorum... 

DÜĞÜN SEVEN ÜNLÜLER
Hakan Aysev 5. kez evlenerek en çok evlenen ünlüler listesinde ilk 10 içinde sağlam bir yer edindi. Bazı isimlerin bu evlilik merakı nedir? İkinci evliliği aşan 4’ü, 5’i bulur mu?

Ömür Gedik: Bir aldatan bir daha aldatır misali belli bir eşikten sonra düğünler bağımlılık yapıyor herhalde. Eğlenceli de üstelik. Sürekli yeni bir heyecan, aksiyon. Ama şu da bir gerçek ki çok evlenenler demek ki uzun soluklu evlilik işinde çok da başarılı değiller. Boşanmak da, ardından yeniden evlenmek de alışkanlık yapıyor demek ki!

Melike Karakartal: Kimileri ilişki yaşamak yerine her ilişkisini izdivaca döndürmeyi seviyor. Burada konu 2, 4, 5 değil, evliliğe bakış galiba. Ve evet, Hakan Aysev gibilerinin 38’inci evliliğini de görebiliriz.

Sık evlenmeyi kötü bir şey olarak söylemiyorum, neticede kişisel tercihtir ama meseleyi biraz sıradanlaştırıyor sanki.

Cengiz Semercioğlu: Belki de doğum günü partisi gibi düğün yapmayı seviyorlardır ne biliyorsunuz? İlk evliliğini yapanla 4’üncü kez evlenen bir olabilir mi? Aynı heyecanı duyup aynı motivasyonu yaşayabilir mi? Belki de olmadığı için bu kadar kolay evlenip kolay boşanıyorlar...

Onur Baştürk: Bence bir noktadan sonra ünlüler için evlilik, evcilik oyunu gibi algılanıyor. O sahiplenme, o prosedür hoşuna gidiyor ünlülerin. Oysa ne gereksiz, ne demode. Sevgili/hayat arkadaşı olarak sürsün gitsin işte. Hele iki ya da üç evlilikten sonra tekrar evlenmenin alemi ne?

İnenler-Çıkanlar
ÇIKANLAR
İLKER KALELİ
Kerem Bürsin’in yerine Serenay Sarıkaya’yla birlikte Mavi’nin reklam yüzü oldu...

Melike Karakartal: İyi oldu. Taze nefes oldu. Bürsin-Sarıkaya ilişkisinin markanın önüne geçtiğini düşünmüyorum ama bir noktada bu görüntü, markanın alıcısı için illa sıradanlaşacaktı. Biraz erken davranmışlar sadece.

Onur Baştürk: İlker yakışır bence Serenay’ın yanına. Kerem Bürsin’den daha seksi durur hatta.

Cengiz Semercioğlu: Öğrendiğim kadarıyla Serenay’la yan yana oynamayacaklar reklamda. İkisi de farklı konseptlerin yüzü olacak, İlker’in reytinginin nasıl arttığını gösteriyor bu.

Ömür Gedik: Reklamcıların dünyasında ilgi ve kabul görmek, bir markanın yüzü olmak kolay değil. İlker Kaleli’yi tebrik ediyorum.

BERGÜZAR KOREL

Şampuan reklamı anlaşması bittikten sonra saçlarını kestirerek konuşuldu.

Onur Baştürk: Ben hiç beğenmedim. Fena olmuş. Kesimi de kötü. Biri ona gerçekleri söylemeli.Melike Karakartal: Uzun saçın varsa derdin var... Bir de bunu sözleşmeyle kestiremediğin zaman, markayla işin bittiğinde soluğu kuaförde alıyorsun... Cengiz Semercioğlu: Eski hali daha iyiydi ama bu saç kesimiyle yeni dizisindeki rolüne hazırlanıyor olabilir.Ömür Gedik: Kadınların imaj değişikliğinde en sık başvurdukları şey saçlarıyla oynamak. Bergüzar da böyle yapmış, çok da güzel olmuş.

ZEHRA ÇİLİNGİROĞLU

Magazinin büyülü dünyasına kapılmayıp eğitimini Londra’da sürdürecek.

Cengiz Semercioğlu: Yarın öbür gün magazin gündemine girebilir yine ama iyi bir eğitim kararı vermesi takdire şayan...Ömür Gedik: Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu, kızlarının eğitimini her zaman ön planda tuttular. Magazin dünyasında kaybolmasını istemedikleri ortada. 

Onur Baştürk: Bravo Zehra’ya, ama bir-iki yıla kalmaz döner, magazin dünyasından uzak kalamaz Zehra.Melike Karakartal: Ne olmak, ne olmamak istediğini bu yaşta tayin edip buna göre hareket etmesi alkışlanacak iş.

HANDE ATAİZİ
Aylık 100 bin liralık teklifi beğenmeyip evlilik programıyla sunuculuğa dönmedi.

Ömür Gedik: Ben evlilik programını Hande Ataizi için kaçan bir fırsat olarak görmüyorum. Her şey para mı?Melike Karakartal: Kendiyle denk gördüğü oyuncu ve sunucuların aldığı miktarlara bakıp “değerini düşürmemek” için 100 bin liralık teklifi kabul etmemiş olabilir.Onur Baştürk: Bir bildiği vardır Hande’nin. Ayrıca evlilik programları trendi bence yakında bitecek, suyu çıktı çünkü.Cengiz Semercioğlu: Ben de sizinle aynı fikirdeyim. Öyleyse haftanın çıkanlarında olsun Hande...

İNENLER
Sinem Bayraktutar
Eski eşi Kutsi ve sevgilisine “İtle yatan bitle kalkar” dedi.

Onur Baştürk: Ne fena bir laf, tek kelimeyle iğrenç! Kıskançlık yapmış eski eş. Delirmenin alemi yok!

Melike Karakartal: Kadınlar eski ilişkilerle meselelerini halledemediklerinde kalan tortular böyle şeyler söyletebiliyor. Söyletmese daha iyi tabii.

Cengiz Semercioğlu: “Horozumu saldım çayıra”yla birlikte son dönemde duyduğum en düşük seviye laflardan biri...

Ömür Gedik: Hakaret ederken hayvanları kullananlara fena halde gıcık oluyorum. Bence bu konuyu kapatsın, yoluna gitsin, kendi hayatına baksın artık.

Nihat Doğan
Ekrana çıkıp Berna Laçin’i FETÖ’cü ilan ederek hedef gösterdi...

Ömür Gedik: Hiç ilgilenmediğim bir konu bu...Cengiz Semercioğlu: Ayıp, yakışıksız ve çok çirkin...Onur Baştürk: Hiç hoş değil ama Nihat Doğan’ı ciddiye alan var mı bilemiyorum.Melike Karakartal: Durumdan vazife çıkaranların hali böyle işte. Yazık. Üzücü.

Geçmişi silmek mümkün mü?
Sibel Kekilli, Zeit Magazin’e “Yaşadıklarımdan pişman değilim” dedi. Bizdeki bazı ünlüler ise eski fotoğraflarından bile pişman. Ünlüler geçmişi silebilir mi, yoksa barışık mı yaşamalı geçmişiyle?

Cengiz Semercioğlu: Bizimkilerin içinde “Game of Thrones”da oynayan, “Duvara Karşı” ve “Ayrılık” filmleriyle uluslararası alanda ödüller kazanan isim yok ki, geçmişiyle barışık yaşasın.

Sibel Kekilli’nin başarıları geçmişini siliyor zaten...

Ömür Gedik: Okan Bayülgen “Makina Kafa”da Geçmişini Silemezsin köşesi yapıyordu. Çok da güzel hazırlıyorlardı. Kendine güvenin varsa, geçmişindeki olumsuz olaylardan ders almışsan, aynı Sibel gibi “Pişman değilim” cümlesini rahatlıkla kurabilirsin zaten. Bizi biz yapan günah ve sevaplarıyla yaşadıklarımızsa eğer, bunları yok saymak niye?

Onur Baştürk: Kimse geçmişini silemez, ünlüler de... Ancak sildiğini sanırlar, bir beyaz gömlekle basın toplantısı düzenleyerek. Sibel Kekilli’ye helal olsun. “Delikanlı kadın” dediklerinden. Yaşadımsa yaşadım diyor, utanmıyor. Yok saymıyor.

Melike Karakartal: Geçmişi değiştirmek gibi bir seçeneğimiz olmadığına göre, Sibel Kekilli için “Akıllı kadınmış” diyebilirim ancak. İyisiyle, kötüsüyle yaşadığı her şeyin onu bugün bulunduğu noktaya getirdiğinin bilincinde. Ünlüler geçmişlerini silemezler elbette, hele bu çağda. Barışık yaşamaktan başka bir çare yok gibi görünüyor, öbür seçenek yokuş aşağı yol çünkü.

Emojili KONSEY
Onur bunu beğendi
Şevval Sam’ın Hürriyet Cumartesi’ye verdiği röportajda söylediği “Hayatın benim için hazırladığı hikayeye, akışa güveniyorum” cümlesini...

Melike buna bayıldı
Demir Demirkan’ın oğluyla verdiği doğum günü pozuna... Baba olmak pek yakışmış, gözlerinin içi gülüyor. Tekrar tebrikler!

Cengiz buna kızdı
Galatasaray taraftarının Süper Kupa finalinde maçı durduracak, Muslera’yı bile çıldırtacak kadar meşale yakmasına...

Ömür buna üzüldü
Biri Bolluca, diğeri Patiliköy... İkisinde de hayatını sokak hayvanlarına adamış insanların mücadelesi var. Mamak Belediyesi Patiliköy’ü yıkmak istiyor, Arnavutköy Belediyesi de Bolluca’daki dostlara kucak açmıyor. Bir yer bulunsa hayvanlar sefil olmayacak. Yardım eli uzatmak isteyen omurgedik@gmail.com’a mail atsın lütfen.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar | 0
üye profil