Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sibel Can'ın şiir şifresi

Sibel Can'ın şiir şifresi

30'uncu sanat yılını 'Galata' isimli albümüyle kutlayan Sibel Can, ilk kez sahneye çıktığı semt için kağıda sarıldı ve 'Ben Galata' isimli bir şiir yazdı.

26.02.2014 16:26

Son albümüne ismini veren 'Galata' şarkısı Sibel Can'ı şair yaptı. Geçtiğimiz hafta 30'uncu sanat yılını kutlayan Can, ilk kez 1984 yılında Galata'da bir klüpte dans etmişti. Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan tarafından keşfedilen Sibel Can, şöhret basamaklarını da hızla tırmanmaya başlamıştı.

Çok duygulandımSon albümünde Halil Sezai'ye ait olan 'Galata' isimli şarkıyı ilk dinlediğinde çok duygulandığını söyleyen Sibel Can, "Galata hayatımda büyük önem taşıyor. İlk kez Galata'da sahneye çıkmış olmam ve sanat hayatımın 30'uncu yılında 'Galata' albümüm; beni başka duygulara götürdü. Ve ilk kez kalemi elime alarak 'Ben Galata' isimli şiiri yazdım" dedi.Ben GalataCesur... Mağrur... Yalnız...Yıldızlar yağdırırken üstüme gökkubbe...Asırlardır ben, gönüllü hapiste...Yanmasın diye beklerken İstanbul'uHep kendi yanan aşık kule...Ürperdi içim... Hazarfen'i atarken ellerimle...'Sevda Nağmelerim' kanatlanırken Kız Kulesi'ne...Yıkamadı depremler...Meltem oldu fırtına...Yanar... Söner...Sevda külleri serperim İstanbul'aIslanmam yağmurundan... Üşümem kollarında...Ne zaman kapatsam gözlerimiÇocukluğum gezinir sokaklarında...Yalnız, aşık, alev kokar Galata...Sabah
Yorumlar | 0
üye profil