Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şevval Sam: Beni bilen biliyor

Şevval Sam: Beni bilen biliyor

15 Temmuz Cuma gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası eleştirilen ünlülerdern biri olan Şevval Sam, ilk kez bu konuyla ilgili konuştu.

22.07.2016 15:08

Önceki gün Atatürk Havalanı'nda objektiflere yansıyan Şevval Sam, konser için Bodrum’a gittiğini söyledi.

Darbe girişimi sonrası kendisine yönelik yapılan eleştirileri doğru bulmadığını belirten ünlü şarkıcı, "Vatanını seven, insanına, hayvanına, ağacına kıymet veren yaşam hakkı savunucusuyum. Bir arada olmak, barış içerisinde olmaktan başka hiç bir arzum yok. Bütün şarkılarımı da barış için söylüyorum. Beni bilen biliyor, bilmek istemeyenler için ise yapabileceğim inanın hiç bir şey yok” dedi.

PEYGAMBER EFENDİMİZDEN ÖRNEK VERDİ
Peygamber efendimizin yaşadığı bir olayı anlatan Şevval Sam, "Peygamber efendimize bir gün birisi gelmiş ve şu adam senin için ‘şöyle kötü bir insandır, yalancıdır, güvenilmezdir’ demiş. Peygamber efendimiz de ‘Doğrudur’ demiş. Adam şaşırmış ve başka gün yine gelip demiş ki, ‘Şu adam senin için böyle iyidir, böyle güzel insandır, böyle merhametlidir’ diyor, 'Ne diyorsun' diye sormuş. Ona da, ‘Doğrudur’ yanıtını vermiş. Adam 'Kötü diyene de doğrudur diyorsun, iyi diyene de doğrudur diyorsun. Nedir bu işin doğrusu' diye sormuş. Peygamberimiz ise ‘Herkes kendi içindekini tezahür ettirdiği için herkesin kendisine aittir o laf. Dolayısıyla hepsi doğrudur’ demiş. Ben de bu hikayeyi aldım cebime koydum. Şu zamanlarda çok konuşmanın bir manası yok. Sakinliğimizi sükûnetimizi koruyacağız. Çünkü çok fazla bilgi kirliliği var. Hepimiz çok panikteyiz, ne dersek diyelim anlaşılmıyor zaten" ifadelerini kullandı. (Sözcü)

Yorumlar | 0
üye profil