Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sevgililer Günü'nde büyük şok!

Sevgililer Günü'nde büyük şok!

Sezen Aksu’dan Tarkan’a kadar yüzlerce şarkıcının telif haklarını koruyan MSG, Sevgililer Günü’nde ünlü mekân ve otellere baskın yaptı.

21.02.2015 11:16

Sezen Aksu’dan Tarkan’a kadar yüzlerce şarkıcının telif haklarını koruyan MSG, Sevgililer Günü’nde ünlü mekân ve otellere baskın yaptı. Telif ödemedikleri tespit edilen mekânlar hakkında yasal işlem başlatıldı.Başkanlığını Garo Mafyan’ın yaptığı MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) şarkıcı ve bestecilerin telif haklarını korumak için büyük bir mücadele veriyor. MSG, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ünlü mekân ve otellere eşzamanlı baskınlar yaparak telif haklarını koruyan kanuna ne ölçüde uyulduğunu gözlemlemek istedi.

"Telifler önemsenmiyor"

Baskın sırasında MSG’ye polisle birlikte diğer müzik meslek birlikleri MESAM, MÜYAP VE MÜYOBİR’in temsilcileri de destek verdi. MSG Başkanı Garo Mafyan, “Büyük otellerin dahi telif haklarını önemsemediğini gördük. Mücadelemiz tüm müzik dünyası adına devam edecektir. Telifler müziğin yaşaması ve üretimin devamı için zaruridir” dedi.    

Mafyan uyardı  

Baskında işletmelere 2 ile 5 bin TL arasında cezalar kesildi. MSG Başkanı Garo Mafyan, “Mekânlar işletmeciler veya organizatörler illegal kullanımı bırakmazsa 1 yıldan 5 yıla hapis cezası, 68. maddeye göre ise tazminata hükmedilecektir” diyerek uyarıda bulundu.  

Telif yüzünden program kalktı

Ünlü isimlerin yarıştığı ‘Benzemez Kimse Sana’, yüksek telif ücretlerinden dolayı yayından kaldırıldı. Yapımcı, “Maliyetin altından kalkmamız mümkün değil” dedi.
Yorumlar | 0
üye profil