Ses sanatçısı Necmettin Yıldırım koronavirüsten vefat etti!

Gelen son dakika haberine göre, Bir süredir yoğun bakımda entübe olarak tedavi gören TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Necmettin Yıldırım koronavirüsten vefat etti.

Yayınlanma Tarihi: 17.08.2020 12:41
Değiştirme Tarihi: 17.08.2020 12:41
Ses sanatçısı Necmettin Yıldırım koronavirüsten vefat etti!

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Necmettin Yıldırım’ın koronavirüsten vefat ettiğini açıkladı.

Akay, “Bir dönem Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nda da görev yapan TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Necmettin Yıldırım, koronavürüs nedeni ile entübe olarak yoğun bakımda tedavi görüyordu. Maalesef Türk sanat müziğinin değerli sanatçısı Necmettin Yıldırım’ı, bu sabah kaybettik. TRT’ye ve sanat camiasına başsağlığı dilerim. Nur içinde yatsın inşallah.” ifadelerini kullandı.

Necmettin Yıldırım Kimdir?

9 Mart 1960 yılında Malatya’nın Darende İlçesi’nin Günpınar köyünde dünyaya gelen Necemettin Yıldırm, İlk ve orta tahsilini doğduğu yerde tamamladıktan sonra Adana Yapı-Sanat Enstitüsü İnşaat ve Sıhhi Tesisat Bölümü’nden mezun oldu. Müzik öğrenimine, 1977’de İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde başladı. 1979’da kısa bir süre İstanbul Devlet Operası’nda korist olarak görev yaptı. Aynı yıl, sınavlarını kazanarak girdiği Devlet Korosu’ndan 1986’da TRT İstanbul Radyosu’na naklen geçti. Çok sayıda Türk Musikisi sesli yayınında solist ve korist olarak görev aldı. Evli ve bir çocuk babası olan Necmettin Yıldırım, hâlen TRT İstanbul Radyosu’nda ses sanatçılığı görevini sürdürüyordu.