Serhan Kansu'dan 'Şerefine Kosmos'

Serhan Kansu'dan 'Şerefine Kosmos'

Serhan Kansu’nun Hayal Yayınları’ndan çıkan şiir kitabı ‘Şerefine Kozmos’ yayımlandı. Yazdığı şiirlerde evren, doğa, insan, tanrı, aşk ve yalnızlık gibi konuları işleyen yazarın, kavramları işleyiş şekli günümüz şiir dünyasında bir yenilik olarak görülüyor. Kapak resmi ünlü sanatçı Mehmet Güreli’ye ait olan kitapta sıklıkla aforizmik sorgulamalara rastlanıyor.

Serhan Kansu’nun ilk şiir kitabı Şerefine Kozmos yayımlandı. Hayal Yayınları’ndan çıkan eser, sorgulayıcı içeriğiyle dikkat çekiyor. Kitabın kapak resmi, Serhan Kansu’nun şiirlerini ‘Hüzünlü, düşündürücü ve samimi deyişler’ şeklinde yorumlayan ünlü yazar, müzisyen ve ressam Mehmet Güreli’ye ait.

 

ÖZNE SÜREKLİ YER DEĞİŞTİRİYOR

 

Kitabında hayata ve kendi deyişiyle ‘Kozmos’a dair kavramlara dokunan Serhan Kansu, şiirlerinde yalın bir üslupla sunulan, cevabı zor sorular soruyor. Yazar, seçtiği benzetmelerle öznel ve derin bir çağrışım alanı açıyor. Doğaya ait metaforların ustalıkla kullanıldığı şiirlerde acılar, aşklar ve hayatın tamamıyla yüzleşiliyor. Eserde özne; yazar, kendisi, tanrı ve sevgiliyle organik bir şekilde sürekli yer değiştiriyor.

Serhan Kansu kitabı hakkında “Artık ben de bu kitabın bir okuyucusuyum. Benden çıkmış, karşıma oturmuş ve bana da kafa tutan bir şey var. İçinde aşk var, inandıklarımız ve inanmadıklarımız var, sinirlenecek, düşünecek ve çok sevecek şeyler var.’’ diyor.

Serhan Kansu hakkında:
Üniversitede felsefe eğitimi alan Serhan Kansu şiirden önce tiyatro kulvarında eserler vermiş bir yazar. Politik hiciv olarak sınıflandırılacak özgürlük ve adalet kavramlarının sorgulandığı ‘Sokrates’in Kontörü Biterse’, yaşanmış bir ötenazi hikayesi olan ‘Günaydın Baba’ ve çocuk oyunu ‘Yılbaşı Faytonu’ adlı oyunların yazarı Kansu’nun aynı zamanda kendi söz ve müziğini yaptığı şarkıları da bulunuyor.

 

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 04/10/2016 12:06:54

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin