Şenol İpek Yarışmaya Isınıyor

Yok Böyle Dans’ın başarılı, karizmatik ve iddialı yarışmacısı Şenol İpek dün geceki performansı ile beğeni kazandı

Yayınlanma Tarihi: 08.11.2011 14:54
Değiştirme Tarihi: 08.11.2011 14:16
Şenol İpek Yarışmaya Isınıyor

Yok Böyle Dans’ın başarılı, karizmatik ve iddialı yarışmacısı Şenol İpek’le kulisinde buluştuk. Programda yaşadıklarından hedeflerine, rakiplerinden jüriyle ilgili yorumlarına kadar her şeyi konuştu.

Evren: Klasiklerle başlayalım; nasıl karar verdin yarışmaya katılmaya?

Şenol İpek : Bunu söylemekte hiçbir sakınca görmüyorum. Acun medya’nın yöneticilerinden İrem beyi  defalarca telefonla aradım yarışmaya katılmak için. Geçen yıl bu programı izlerken ben mutlaka burada olmalıydım, niye yokum diye düşünüyordum. Çok keyifli bir programdı, zevkle izledim. Onlarda beni uygun gördüler ve yarışmaya davet ettiler. Burada olduğum için çok mutluyum.

Evren: Kendini iyi buluyor musun?

Şenol İpek : Dans, şov konusunda çok mütevazi olamayacağım maalesef. Yalnızca Türkiye’de değil dünyada da yaptım bunu. Başarılarım var.  İşimin bir parçası dans. Bu nedenle kendimi iyi buluyorum.

Evren: Dansı çok sevdiğini biliyorum. Bir sakatlığın var. Son durumun nasıl?

Şenol İpek : Dans hayatımın bir yerinde hep oldu. Devlet konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü 2. sınıfındayken dizimden geçirdiğim bir sakatlık nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. Ama podyumlarda, dans hep hayatımın içinde oldu. Sakatlığım hala devam ediyor. Geçen hafta bacağımı açarken yeniden bir problem çıktı. Doktorum kesinlikle dans edemeyeceğimi söylüyor. Ama ben bacağımı burada bıraksam da dans etmeye devam edeceğim.

Haber ile ilgili metin girin!.
Evren: Çok hırslı ve bir o kadar da iddialı gördüm seni?

Şenol İpek : Evet ben iddialıyım. Biz burada eğlenirken aynı zamanda da yarışıyoruz. Her hafta bir elenen olacak. Yarışmanın ruhunda iddia vardır zaten. Ben buraya yalnızca eğlenmeye değil, çalışmaya, para kazanmaya geldim.

Evren: En büyük rakiplerin kimler?

Şenol İpek : Rakip demek istemiyorum ama Aşkın ve Hakan ağabey yarışmanın klasmanını yükseltiyorlar. Özellikle Aşkın Nur Yengi’yi tek geçiyorum.

Evren: İlk 3 hafta performanslarına bakarsak kim öne çıktı sence?

Şenol İpek : Kadınlardan Aşkın Nur Yengi dışında çok öne çıkan birisi yok bence. Erkeklerden Hakan ağabey ve Alp öne çıktı.

Evren: Kadınları mı, erkekleri mi daha iyi buluyorsun?

Şenol İpek : Kadınlarda şöyle bir durum var. Kadın kendini sallar ve bu dans gibi görünür. Ama erkeklerin kalçalarını sallamasının bir esprisi yok.

Evren: Burada böyle bir durum mu var?

Şenol İpek : Evet var ama bu çok doğal bir şey. Güzel kadın her zaman avantajlıdır. Bir de şöyle bir şey var. Erkek dans ettirendir. Bu danslar erkek hâkimiyetinde olması gerekiyor. Kızların partnerleri çok tecrübeli oldukları için onlara avantaj sağlıyorlar. Jüri oylama yaparken bu duruma da önem vermeli bence.

Haber ile ilgili metin girin!.
Evren: Anladığım kadarıyla erkekleri kızlara göre daha iyi buluyorsun?

Şenol İpek : Erkeklerin koreografileri çok daha iyi bence. Kadınlar ilk 2 hafta tekrara düşmüşler.

Evren: Özellikle bu hafta çok başarılı oldun. En iyi puanlardan birisini aldın. Sen yarışmada kendini ilk 3 içinde görüyor musun??

Şenol İpek: Orada görmesek bu yarışmada olmazdım zaten. Kendimi görmek istediğim yer tabi ki birinciliktir. Biz, egoları yüksek insanlarız. Kibiri ne kadar ayaklar altına alıyoruz desek te yaptığımız meslek gereği egolarımız hep yüksek oluyor. Bu nedenle ben de birinci olmak isterim.

Evren: İlk 2 hafta performansına göre bu hafta çok daha fazla dikkat çektin. Bunu neye bağlıyorsun?

Şenol İpek : İlk hafta çok güçlü başlamaktansa yavaş yavaş performansı yükseltmemiz gerek. Biz kariyer planlamasını hafta hafta yapıyoruz.

Evren: İzleyenler bundan sonra senden daha farklı danslar görecekler mi?

Şenol İpek : Evet. Çok şaşıracaklar. Akıllarını yedirteceğim.

Evren: Peki bu kadar profesyonel çalışmana rağmen bir terslik olur da çabuk elenirsen bunu neye bağlarsın?

Şenol İpek : Çok üzülürüm çünkü ciddi emek veriyoruz. Herkesten biraz daha fazla çalışıyorum. Kader derim.

Evren: Sen dans geçmişi olan birisin. Hiç partnerinle aranızda fikir ayrılığı oluyor mu?

Haber ile ilgili metin girin!.
Şenol İpek : İlk zamanlarda aramızda çok ciddi fikir ayrılıkları oldu. Hocalarımız rus ekolünden geldikleri için çok disiplinliler. Biz bu kadarına alışık değiliz. Ama şu anda tek beden gibiyiz. Onu çok seviyorum. Zaten 2. Performans sonrasında jüride bize bu uyumu söyledi ve çok mutlu oldum.

Evren: Seni hiç yalnız görmüyoruz. Bir takım çalışmanız var gibi?

Şenol İpek : Biz bir ekibiz. Burada tek başıma yarışmıyorum. Bütün kararları ortak veriyoruz. Ekip halinde yarışıyoruz. Eve gittikten sonra çok düşünüyoruz. Kafa patlatıyoruz. Bu performans benim değil, bizim performansımız. Hatta şöyle ki ne konuşacağımızı bile önceden planlamaya çalışıyoruz.

Evren: Çok profesyonel duruyor bu?

Şenol İpek :  Biz profesyoneliz. İnsanlarla ayrıldığımız yer burası. Bu ciddi bir şov. Ayrıca bu yarışmada çok profesyonel bir ekip var. Kostüm, duruş, performans bir tanesi eksik olursa patlarız.

Evren: Senin ilk 5 adayın kimler?

Şenol İpek : Özge, Aşkın hanım, İvana, Hakan ağabey, Alp ve ben diye düşünüyorum.

Evren: Yarışma sonrası hedeflerin neler?

Şenol İpek : Televizyonda devam etmek istiyorum. Bu program sonrasında dizi, reklam teklifleri gelmeye başladı. Ama öncelikle programın adında olduğu gibi Yok Böyle Dans dedirtinceye kadar burada olmak istiyorum.

Röportaj: Evren Doğru