Selülit ile Savaşmaya Hazır mısınız?

Uzmanlar Selülit tedavilerinin iki temel çözüme dayalı olduğunu belirtiyor. Bunlar kan ve lenf dolaşımını düzene sokmak ve sıvı toplanmasını kontrol altına almak. Eğer selülit probleminiz varsa işte yapmanız gerekenler!

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2013 16:35
Değiştirme Tarihi: 10.06.2013 16:34
Selülit ile Savaşmaya Hazır mısınız?

Kadınların korkulu rüyası selülitle savaş dönemi başladı. Evoria.com uzmanları, selülit tedavisinde antiselülit kremler ve masaj teknikleriyle birlikte, Mezoterapi, Karbossi terapi gibi tedavi yöntemlerini öneriyor.

Uzmanlar Selülit tedavilerinin iki temel çözüme dayalı olduğunu belirtiyor. Bunlar kan ve lenf dolaşımını düzene sokmak ve sıvı toplanmasını kontrol altına almak. Eğer selülit probleminiz varsa; Evoria.com şu tavsiyelerde bulunuyor:

En etkili selülit tedavileri
En etkili selülit tedavileri arasında; dokuların temizlenip sert ve sıkı bir hale gelmesini sağlayan aromaterapik masaj, cildin altına çok ince iğneler yardımıyla karbondioksit gazı verilerek yapılan karbossi terapi, deri altına enjekte edilen maddelerin yağ hücrelerini parçalamasıyla gerçekleştirilen mezoterapi tekniği, sıkılaştırıcı kremler, spor ve sağlıklı beslenme yöntemleri gösteriliyor.

Kadınların kendi kendilerine kolayca başarılı sonuçlar elde edebileceği selülit ve sıkılaştırıcı kremler ile selülitsiz bir vücuda kavuşmak imkânsız değil. Anti selülit kremler, deriye hemen nüfuz ederek, doğrudan yağ hücrelerini etkiliyor. 

Masaj ve sporla selülit tedavileri
Kan dolaşımını düzenleyen ve rahatlatan bir yöntem olarak gösterilen masaj teknikleri ise ödemin çözülmesine, yağ dokusunda hapis hayatı süren sıvının hareketlenmesine ve lenf dolaşımının canlanmasına yardımcı oluyor.

Evoria.com uzmanları; selülite karşı uygulanacak tedavi yöntemlerinin yanında spor ve egzersiz yapmanın da önemini vurguluyor.