Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Selma Güneri'nin tahlil sonuçları temiz çıktı

Selma Güneri'nin tahlil sonuçları temiz çıktı

Göğsündeki kist yüzünden kabus dolu günler yaşayan Türk sinemasının usta oyuncularından Selma Güneri, doktorundan gelen haberle sevindi.

25.07.2016 13:08

Doktorunun biyopsi talimatıyla bir dizi tetkik ve tahlil yaptıran Selma Güneri, sonuçlar temiz çıkınca derin bir nefes aldı.

Sözcü'de yer alan habere göre; tahlil sonuçlarına sevinen sanatçının mutluluğu, yeni yayın dönemi için gelen bir dizi projesiyle iki katına çıktı.

SİNEMADAN SAHNELERE
Selma Güneri, 1 Şubat 1948’de İstanbul’da doğdu. sinemaya 1964’te çekilen Halit Refiğ’in yönettiği İstanbul’un Kızları filmiyle sinemaya adım attı. 1967’den sonra sinema oyunculuğu dışında şarkı söylemeye de başladı. Ses sanatçısı Lütfi Güneri’nin kızı olan Selma Güneri, sinema oyuncusu Yusuf Sezgin’le 1966’da evlendi. Bu evlilikten Umut (1975) adlı bir oğlu dünyaya geldi. Güneri, ikinci evliliğini 1990’da Asım Ekren’le yaptı. İki yıl sonra boşandı.

ALTIN PORTAKAL ÖDÜLÜ DE VAR
1966’da Son Kuşlar ve Ben Öldükçe Yaşarım filmlerindeki rolleriyle Antalya Altın Portakal F!ilm Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Güneri’nin filmlerinden bazıları şunlardır: Beş Şeker Kız, On Korkusuz Adam, Ağlayan Gözler, Kasımpaşalı, Affedilmeyen, Ağır Suç, Askerin Dönüşü, Mum Kokulu Kadınlar, Dedem Gofret ve Ben, İki Yabancı, Dinle Sevgili.

Yorumlar | 0
üye profil